Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2011 14:23

VIDEO: POŠLU KLIČKA DO DŮCHODU, prohlašuje Kubánec Solís

V profesionálním ringu dosud neporažený Kubánec Odlanier Solís vyzve dnes v noci v Kolíně nad Rýnem v ringu staršího z bratrské dvojice Kličků Vitalije, jehož bude chtít připravit o titul organizace WBC.

Olympijský vítěz z Atén a trojnásobný amatérský mistr světa Solís, který v profesionálním ringu vyhrál všech sedmnáct zápasů, z toho dvanáct před limitem, sebevědomě prohlašuje, že pošle o devět let staršího soupeře do boxerského důchodu.
 

"Nejpozději ve dvanáctém kole pošlu Vitalije definitivně k zemi, možná se mi to dokonce podaří ještě dřív. Jednoznačně zvítězím já a je jedno, jakým způsobem. To není podstatné," chvástal se Solis.
 

Vitalij Kličko sice v ukrajinském tisku naznačil, že by to mohl být jeho poslední zápas, ale to prý rozhodně neznamená, že by měl bohatou kariéru zakončit prohrou.
 

Před zápasem to mezi oběma soupeři jako obvykle jiskřilo. Solís Klička obvinil, že o něm rozšiřuje, že je líný. To prý možná bylo pravda krátce poté, kdy v roce 2006 z Kuby emigroval a na Floridě si plnými doušky užíval svobody.
 

Poslední Solísův zápas, v němž Kubánec vyhrál díky diskvalifikaci Raye Austina:

Pak si ho ale vzal na starost trenér Pedro Luís Díaz, přezdívaný "Malý diktátor", a pod jeho přísnou rukou Solís shodil dvacet kilogramů.
 

Přesto i teď se 118 kilogramy při 187 centimetrech působí dojmem, že má trochu nadváhu. Hlavně ve srovnání s Kličkem, který je o patnáct centimetrů vyšší a o šest kilogramů lehčí.

"Má přesně tu váhu, jakou potřebuje, aby v sobotu nad Kličkem vyhrál," odmítl podobné úvahy trenér Díaz. Jeho optimismus vyplývá z podrobné studie všech dosavadních Kličkových soupeřů. "Nikdo z nich nebyl tak rychlý a neměl tak vysoké boxerské IQ," řekl o svém svěřenci.
 

Ukrajinec slíbil, že vyhraje před limitem, ale to prý neznamená, že by Solíse podceňoval. "Je to určitě jeden z nejtěžších soupeřů, jakého jsem kdy potkal," řekl Kličko. Ze 43 zápasů v profiringu prohrál jen dva, další tři soupeři s ním vydrželi boxovat celých dvanáct kol, všichni ostatní opouštěli boj předčasně.
 

Staršího z ukrajinských bratrů favorizuje i Brit Lennox Lewis, bývalý mistr světa a poslední, kdo Vitalije Klička v roce 2003 porazil. "Solís byl zvyklý během minulých zápasů chvílemi odpočívat, ale to mu Vitalij nedovolí," řekl Lewis.

Anketa

Myslíte si, že Solís může porazit Vitalije Klička?


Hlasovalo 685 lidí. (Muži: 685 | Ženy: 0)

Bratři Kličkové v současné době drží čtyři z pěti titulů mistra světa. Jen v organizaci WBA je na trůnu Brit David Haye, který se v létě chystá na mladšího Vladimira. Mimochodem Solís už i Hayeho porazil, to však bylo ještě v jejich amatérské éře před deseti lety.
 

Začátek sobotního zápasu je stanoven na 22:45. V předprogramu se představí i český boxer Luboš Šuda v duelu s Britem nigerijského původu Olou Afolabim.

tn.cz / ČTK