Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2014 08:53
GALERIE jeho NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ

Pilot Šonka v obnovené premiéře Red Bull Air Race skončil sedmý

Red Bull Air Race - 2
Zdroj: oficiální zdroj

Před třemi lety tu jako nováček v letecké sérii začínal a na ostatní se ve výsledkové listině koukal z odstupu. Teď se Martin Šonka se zbrusu novým letadlem vrátil a může se rovnat s nejlepšími. V prvním závodě Red Bull Air Race v Abu Dhabi skončil sedmý a bere dva body do celkového hodnocení kategorie Master Class.

Za jeden závod tedy nasbíral stejný počet bodů, jako za celou sezonu 2010. “No mohlo to být ještě lepší , ale jsem spokojený. Víme na čem máme zapracovat, abychom se posunuli dál. Motor je ještě hodně čerstvý, musíme vyladit nastavení, získat trochu rychlosti a bude to paráda,” dodal s úsměvem Šonka.

14

GALERIE: Pilot Šonka v obnovené premiéře Red Bull Air Race skončil sedmý

Zdroj: oficiální zdroj

Red Bull Air Race - 1

Hodnocení:

První let se mu úplně nevydařil a v souboji s Francouzem Ivanoffem prohrál. Mezi osm nejlepších tak postoupil díky času jako druhý nejrychlejší z poražených.”Byly tam nějaké chybičky, druhý let už byl o mnoho lepší a Nicolasovi jsem to vrátil. A příště to bude ještě lepší,” vzhlíží Šonka k dalšímu závodu, který se koná 12. a 13. dubna v Chorvatsku. “Je to úžasný pocit, že zase závodíme, těžko se to popisuje. Strašně moc mi to chybělo. Teď musíme zabrat a udělat ještě větší radost lidem, kteří nám fandí,” dodává.
 

Obrovskou bitvu nakonec vyhrál poslední světový šampion, Angličan Paul Bonhomme. Druhé místo si vylétal Rakušan Hannes Arch a třetí skončil Kanaďan Pete McLeod, pro kterého je to první umístění na stupních vítězů v kariéře.
 

“Taky bych se na ně rád podíval. Čeká nás ještě kus práce, ale dobré je, že víme, kudy vede cesta. Sezona teprve začíná,” poznamenal ještě Šonka na závěr.

oficiální zdroj/jpz TN.cz