Aktualizováno 10.7. 2013 19:29
video splnil si sen

Paralympionik JEŽEK na Tour nadchl. Bez nohy porazil i tři borce z peletonu!

Zdroj: TV Nova

Splnil si sen, ohromil přítomné a nakonec se tak trochu i divil. Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek zajel časovku na Tour de France ve velkém stylu. Trať dlouhou necelých 33 kilometrů zajel za 43 minut a nechal za sebou i několik profesionálů!

Jiří Ježek se představil na slavné Tour de France jako oficiální předjezdec. Vlastně jako první hendikepovaný cyklista v historii odstartoval do časovky.

Jiří Ježek
Zdroj: isifa.com Jiří Ježek

Do sedla nasedl ve městě Avranches a do působivého prostředí na ostrově Mont-Saint-Michel dojel za 43 minut. Ze startovní rampy se vydal dvacet minut po deváté hodině, hodinu po něm vyrazil první ze 180 účastníků Tour.

"Dřel jsem na sto procent. Je pravda, že se ve mně probudil závodník. Atmosféra byla skvělá a nádherná po celých třiatřicet kilometrů. Pocity jsou podobné, jako když jsem vyhrál zlatou medaili na paralympiádě v Londýně. Na oba dva ty dny nikdy nezapomenu,"
řekl českým médiím osmatřicetiletý Ježek.

PSALI JSME

I když myslel, že jeho čas na profesionální konkurenci stačit nebude, nakonec se zmýlil, pomalejší byli tři cyklisté. "Já zkusil jet nejlíp, co jsem ze sebe vymáčkl. Dnes tady startuje 180 nejlepších závodníků světa. Ale vůbec to tak neberu. Někteří třeba nejedou časovku naplno, mají jiné úkoly," říkal Jiří Ježek.

Králem časovky se nakonec stal Němec Tony Martin, Roman Kreuziger dorazil do cíle 11. etapy jako šestnáctý a v průběžném pořadí zůstal na pátém místě.