Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2011 12:26

PARÁDA! Skifařka Knapková se stala mistryní světa!

Miroslava Knapková
Zdroj: Oficiální zdroj
Miroslava Knapková. Archivní foto

Mirka Knapková se v neděli poprvé v kariéře stala mistryní světa, když ovládla finále skifařek na světovém šampionátu veslařů na slovinském jezeře Bled před Jekatěrinou Karstenovou z Běloruska a Novozélanďankou Emmou Twiggovou.

Třicetiletá česká veslařka začala pomaleji, na prvním mezičase byla poslední, šestá, pak se však postupně začala posouvat dopředu na čtvrté a následně druhé místo.
 
V závěrečné pětistovce zaútočila a v cíli byla o dvě vteřiny dřív než zkušená Běloruska. Novozélanďanka Twiggová téměř celý závod vedla, ale v závěru klesla na třetí pozici. Obhájkyně titulu Frida Svenssonová ze Švédska dojela pátá.
 
Knapková tak ke třem medailím ze světových šampionátů, stříbru z Gifu 2005 a Etonu 2006 a bronzu z Poznaně 2009 přidala nejcennější kov.
 
Čtyřka bez kormidelníka ve složení Jan Gruber, Milan Doleček, Milan Bruncvík a Michal Horváth obsadila poslední, šesté místo ve finále B a nezajistila si postup na olympiádu do Londýna.
 
Česká posádka byla po celý závod na postupové pozici, na mezičasech jí patřilo nejhůř čtvrté místo, v závěrečné pětistovce však o lepší umístění přišla. Patří jí tedy celkové dvanácté místo, olympijskou jistotu si vybojovalo prvních jedenáct lodí.
 
MS Bled (Slovin.)
Ženy
Skif - finále A: 1. KNAPKOVÁ (ČR) 7:26,64
, 2. Karstenová (Běl.) 7:28,68, 3. Twiggová (N. Zél.) 7:30,68
 
Muži
Čtyřka bez kormidelníka - finále B:
1. Kanada (Jacob, Kowalyk, Dean, O´Farrell) 5:58, 55, ... 6. ČR (GRUBER, DOLEČEK, BRUNCVÍK, HORVÁTH) 6:02,62.

Mediafax