Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2012

O víkendu za zimním triatlonem do Hlinska

Zimní triatlon
Zdroj: Oficiální zdroj

V neděli 29. ledna se v Hlinsku koná odložený závod Českého poháru v zimním triatlonu, který bude i mistrovstvím České republiky týmů.

Hlinsko bude po Jablonci druhou zastávkou šestidílného seriálu Českého poháru v zimním triatlonu. Původně se sice závod měl konat už 14. ledna, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám jej organizátoři přeložili. A udělali dobře.
 

„Bylo to správné rozhodnutí. Před čtrnácti dny by se závodilo v bahně a nikdo by z toho ani neměl radost. Teď u nás panují skvělé podmínky, sněhu je dost a vše směřuje k tomu, že v neděli tu budeme mít parádní zimní počasí pro zimní triatlon.,“ říká hlavní pořadatel Petr Svoboda z CK MTB Maraton Hlinsko.
 

Závod je určen pro profesionály i amatéry všech věkových kategorií a pořadatelé opět přichystali i atraktivní závod štafet. Závodníci kategorie žáků, dorostenců a štafet odstartují ve 12 hodin. Start juniorů a dospělých kategorií mužů i žen je naplánován o dvě hodiny později.
 

Závodníky čeká 5 kilometrů běhu, dále 15 kilometrů na kole a poslední disciplínou bude 8 kilometrů běhu na lyžích volnou technikou.
 

Oficiální zdroj