Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 11. 2014
DOSTAL NÁŘEZ

Ničitel Kličko! Pulev má po KO zlomenou lícní kost a otřes mozku

Kubrat Pulev
Zdroj: isifa.com

Pro bulharského boxera Kubrata Puleva má prohraný souboj o titul mistra světa těžké váhy s Vladimirem Kličkem bolestivé následky.

Po knokautu v pátém kole má Pulev zlomeninu lícní kosti, poraněnou čelist a také silný otřes mozku. Z ringu byl převezen do hamburské nemocnice.

Reklama

 

Diagnózu o šrámech v obličeji a otřesu mozku oznámil novinářům po prvním vyšetření ringový lékař. "Vždycky si přeju, aby byl sportovec po souboji zdravý. Ale takový je holt sport," řekl Kličko. Osmatřicetiletý Ukrajinec zůstal nadále vládcem profesionálních organizací WBA, WBO, IBF i menší IBO.

 

Podle Klička jsou Pulevovy zdravotní následky i cenou za jeho slovní útoky, které tradičně titulovým soubojům předcházejí. Pulev například řekl, že ukrajinský šampion boxuje jako holka a nemá srdce.

 

Bulharský vyzyvatel organizace IBF inkasoval tvrdé rány hned od začátku a už v prvním kole se ocitl dvakrát na zemi. Viditelně byl otřesený, ale sebral síly a pokračoval. Ve třetím kole se trochu síly vyrovnaly, jenže před koncem pátého kola neubránil Kličkův levý hák a sudí duel předčasně ukončil.

 

Třiatřicetiletý Pulev v sobotu před půlnocí v Hamburku poprvé našel přemožitele, předtím 20 soubojů vyhrál. Kličko si v 66. duelu v profi ringu připsal 63. vítězství. Naposledy prohrál před deseti a půl lety (s Lamonem Brewsterem o titul WBO).

 

Hned po úspěšné obhajobě, v pořadí už sedmnácté, odletěl Kličko do USA za těhotnou snoubenkou Hayden Panettiereovou. Jejich první dítě má přijít na svět za dva týdny.

ČTK
Reklama

 

Reklama