Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2011

Na valné hromadě ČSTV se neprosadily návrhy na změnu názvu a stanov

Předseda ČSTV Pavel Kořan
Zdroj: Mediafax
Předseda ČSTV Pavel Kořan

Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se nepřejmenuje. Změna názvu na Asociaci sportů ČR na dnešní valné hromadě v Nymburku neprošla a sportovní svazy podle očekávání zablokovaly i novelizaci stanov ČSTV.

Ve sportovním středisku v Nymburce probíhá v sobotu 23. řádná valná hromada Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV). Očekávaly se od ní zásadní změny stanov, změna názvu a řešení krize loterijní společnosti Sazka a.s., ale zatím návrhy hlasováním neprošly.

 

Valná hromada hlasuje ve dvou komorách. První tvoří sportovní svazy, druhou tělovýchovné jednoty a sportovní kluby. Všechny změny musejí získat většinou v obou komorách, ale výsledky hlasování jsou v rozporu, tudíž neprošla změna návrhu názvu největší české tělovýchovné organizace na Asociace sportu České republiky ani úpravy stanov. Formát obou změn navrhl výkonný výbor. Proti byli zástupci sportovních svazů, kteří si reformu ČSTV přestavují zcela jinak než vedení organizace a delegáti ve druhé komoře. "Potřebujeme zásadní reformu organizace a nikoliv nějaké kosmetické úpravy," prohlásil předseda jachtařského svazu LKarel Bauer.

 

Po obědě valná hromada projednává situaci loterijní společnosti Sazka a.s., která je v úpadku. Na jednání je přítomen generální ředitel a předseda představenstva společnosti Aleš Hušák, který přednesl návrh svého záchranného plánu. Bude však muse hájit svou pozici, neboť zástupci sportovních svazů navrhují jeho odvolání. ČSTV je největší akcionářem Sazka a.s., patří mu téměř 68 procent akcií.

tn.cz / Mediafax