Publikováno 15. 8. 2009

Moderní pětibojař Svoboda vybojoval na mistrovství světa stříbro

Český moderní pětibojař David Svoboda se na mistrovství světa v Londýně stal vicemistrem světa a zopakoval tak svůj úspěch z loňského roku.

Titul připadl maďarskému reprezentantovi Marosimu. V kategorii družstev vybojovali Češi ve složení Svoboda, Michalík, Polívka rovněž druhé místo.

Maďar Adam Marosi byl přitom před poslední disciplínou během spojeným se střelbou na čtvrtém místě. Díky skvělému výkonu se však vyhoupl do čela celkového pořadí a vybojoval tak titul mistra světa. "Je to úžasné. To byl můj sen, být světovým šampionem," uvedl Marosi pro server pentathlongb.org. Bronz vybojoval ukrajinský reprezentant Kirpuljanskij

Mistr Evropy Ondřej Polívka skončil v sobotním finále až na sedmnáctém místě s 5896 body, dvanáctý skončil třetí český reprezentant Michal Michalík. V kategorii družstev Češi díky individuálním výkonům nestačili jen na Maďarsko a získali rovněž stříbrnou medaili. Bronz vybojovala Litva.

Mistrovství světa v moderním pětiboji v Londýně:
Muži: 1. Marosi (Maď.) 6136 b., 2. Svoboda (ČR) 6116, 3. Kirpuljanskij (Ukr.) 6100, 4. Németh (Maď.) 6076, 5. Thomas (Rak.) 6048, 6. Kinderis (Lit.) 6028, ...12. Michalík 5944, 17. Polívka 5896, ...v kvalifikaci 38. Sedlecký (všichni ČR) 4760.
Družstva: 1. Maďarsko 18.116, 2. Česko 17.956, 3. Litva 17.648.