Publikováno 13. 8. 2011

Medailové žně měli čeští kvadriatlonisté na mistrovství světa v Sedlčanech

Miroslav Podborský
Zdroj: Oficiální zdroj

Čeští závodníci dominovali na mistrovství světa v krátkém kvadriatlonu v Sedlčanech všem třem hlavním kategoriím.

Mezi muži triumfoval na již 19. ročníku závodu s názvem CZECH DIAMOND MAN nestárnoucí Miroslav Podborský. Ženám kralovala Hana Švarcová a premiérový štafetový závod ovládl táborský E.ON. Všichni vítězové se zároveň stali republikovými šampiony pro rok 2011.

V závodu dlouhém 58,5 kilometru, který byl složen z 1,5 km plavání, 7 km na kajaku, 40 km v sedle kola a 10 km běhu, o výsledcích mnoho napověděly už úvodní dvě „vodní“ disciplíny.

Mezi muži se 45-ti letý Podborský, již dvanáctinásobný šampion ze Sedlčan, vzepjal na plavecké části, kdy na vedoucího Maďara Hóbora ztrácel v prvním depu jen minutu. Nepatrnou ztrátu rychle smazal na kajaku a na kolo už nasedal první. Před během měl náskok více jak šest minut, ale Hóbor jej začal stahovat. Rozhodovalo se tak až ve stoupání do cílové rovinky. Český suverén v závěrečném souboji obstál, o čtyři vteřiny maďarského soupeře porazil a stal se mistrem světa v krátkém kvadriatlonu i šampionem České republiky.

„Zhruba kilometr před cílem jsem začínal věřit, že to uhájím. To je taková hranice, kdy si člověk řekne, že to prostě dá,“ zhodnotil šťastný Podborský. Za druhým Maďarem Péterem Hóborem doběhl jako třetí Brit Steve Clark.

Hana Švarcová

Mezi ženami neměla soupeřku Hana Švarcová, která byla nejrychlejší na všech čtyřech tratích a v cíli měla náskok více jak pět minut na druhou Němku Katrin Burowovou, třetí skončila Helen Dykeová z Velké Británie. „Rozhodly první dvě disciplíny, na kterých to bylo hodně jednoznačné. Menší krize přišla při běhu, ale po prvním kole jsem už věděla, že to udržím,“ svěřila se v cíli novopečená mistyně světa Švarcová.

Výsledky:
Muži, absolutní pořadí:
1. Miroslav Podborský 2:42:00, 2. Péter Hóbor (Maď.) 2:42:04, 3. Steve Clark (Brit.) 2:52:07, 4. Tomáš Charvát 2:54:36, 5. Stefan Teichert (Něm.) 2:54:48, 6. Michal Háša 2:55:15, 7. Mat Stephenson (Brit.) 2:57:34, 8. Leoš Roušavý 2:58:47, 9. Ian Smith (Brit.) 2:59:14, 10. Ondřej Horák 3:04:15.
Ženy, absolutní pořadí: 1. Hana Švarcová 3:09:30, 2. Katrin Burowová (Něm.) 3:14:38, 3. Helen Dykeová (Brit.) 3:19:40, 4. Alena Charvátová 3:31:34, 5. Claudia Ulrichová (Něm.) 3:39:29.