Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2010

ME atletů začne v Barceloně, oštěpařku Špotákovou čeká kvalifikace

Dvacáté mistrovství Evropy v atletice začne v úterý v Barceloně, hned v první soutěžní den se představí téměř čtvrtina českého týmu včetně světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové.

Špotáková má mírné problémy s loktem, ale podle serveru Českého atletického svazu si pochvaluje, že se lehké zranění lepší.
 

Navíc pořadatelé v pondělí zveřejnili kvalifikační limity, oštěpařkám k postupu do finále stačí hodit 59,50 metru a Špotáková bude házet ve večerní kvalifikační skupině, takže bude mít přehled o výkonech soupeřek. Druhá česká oštěpařka Jarmila Klimešová nastoupí už v podvečer.
 

Jako vůbec první z českého týmu vstoupí do šampionátu trojice českých čtvrtkařek - překážkářek Zuzana Hejnová, Zuzana Bergrová a Kristina Volfová. Kvalifikace čeká koulařku Janu Kárníkovou a také diskařku Věru Cechlovou. Do rozběhů nastoupí půlkařka Lenka Masná a sprinter Jan Veleba, kvalifikace čeká výškaře Jaroslava Bábu.
 

Hned první den budou v Barceloně uděleny tři sady medailí, za dvacet kilometrů chůze a běh na 10 000 metrů mužů a vrh koulí žen.
 

Úterní dopolední program začne v 8.05, odpolední v 19.05.

Mediafax