Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.5. 2014 12:09
chyboval?

Masakr na silnici a může za něj OPILÁ cyklistická legenda Jan Ullrich!

Ullrichova nehoda
Zdroj: Švýcarská policie (KAPO TG), isifa.com

BYL OPILÝ! Bývalý cyklistický mistr světa, olympijský vítěz i šampion Tour de France Jan Ullrich způsobil dopravní nehodu, při níž se zranili dva lidé. Švýcarská média uvádí, že měl v krvi 1,4 promile alkoholu.

Čtyřicetiletý Němec žijící ve Švýcarsku naboural před stopkou zezadu jiný vůz a pak ještě jeden. Podle listu Blick byl pod vlivem alkoholu, což však Ullrich popřel.
 

"Byl jsem ve stresu, spěchal z jednání a chtěl být rychle doma. Alkohol jsem nepožil. Je mi to líto, díky Bohu nedošlo k žádnému úmrtí," řekl bývalý cyklista, který vyhrál Tour v roce 1997 jako první Němec.
 

Na OH v Sydney získal zlato a stříbro a byl dvakrát světovým šampionem v časovce (1999 a 2001). Později však přiznal, že si pomáhal k úspěchům krevním dopingem.

 

 

K nehodě došlo v pondělí večer v Mattwilu v kantonu Thurgau, v němž Ullrich žije. Oba zranění byli převezeni do nemocnice. Cyklistovi, jenž ukončil kariéru v únoru 2007, se nic nestalo.
 

Ullrichova nehoda
Zdroj: Švýcarská policie (KAPO TG), isifa.com

 

Podle Blicku měl v krvi 1,4 promile. Stejné množství mu policisté naměřili v roce 2002, když s porsche srazil dvě kola před hotelem a z místa nehody ujel.

 

tn.cz ČTK