Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2014 16:48
GALERIE Budí to rozruch

Má penis, útočili na kontroverzní atletku Semenyaovou. Ta teď chystá svatbu. VÍME S KÝM

Caster Semenyaová
Zdroj: Getty Images

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová, mistryně světa a stříbrná medailistka v běhu na 800 metrů se chystá vstoupit do manželství. Dohodla už dokonce i výši loboly, poplatku za odvedení nevěsty. Bere si totiž svoji snoubenku, atletku Violet Raseboyaovou.

Semenyaová byla po svém triumfu na mistrovství světa v Berlíně v roce 2009 nařčena z toho, že je ve skutečnosti mužem. Musela podstoupit zdlouhavé testy Mezinárodní atletické federace IAAF, která nařídila přezkoumání jejího pohlaví. Testy nakonec ukázaly, že biologicky je skutečně ženou.

17

GALERIE: Caster Semenya

Zdroj: isifa.com

Caster Semenya - 1

Hodnocení:

Podle jihoafrického listu Daily Sun už byly zástupci rodiny Semenyaové za rodiči její nastávají, aby dohodli výši loboly, tedy poplatku za to, že si Violet odvede z jejich domu. "Otec Caster Jacob Semenya doprovázen dalšími členy rodiny dohodl lobolu ve výši 25 tisíc randů (zhruba 50 tisíc Kč). Přípravy na svatbu jsou již údajně v plném proudu," uvedl Daily Sun.
 

Semenyaová i její rodina ale svatbu nechtějí potvrdit. "Nemám k téhle věci žádný komentář," řekl Jacob Semenya. Sama Caster však svůj vztah s Violet nepopírá. Dokonce řekla, že pokud by měla něco zachránit z hořícího domu, jako první by si vzpomněla na svou partnerku.
 

"Nejdřív bych zachránila svou snoubenku. Partneři jsou tu od toho, aby se podporovali. Ona je první, která mě napadne. Je nejdůležitější osobou v mém životě," řekla Semenyaová. Jejich svatbu ale také nepotvrdila, jsou to podle ní jen fámy.

jpz/rmt TN.cz