Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2012 17:52
MÁ RÁDA ŽENY

Lyžařská legenda šokovala. Přiznala lesbický vztah

Švédská lyžařka Anja Pärsonová prozradila, jak žije po ukončení sjezdařské kariéry, a přiznala dlouholetý lesbický vztah s přítelkyní Filippou.

V emocionálním a otevřeném rozhovoru  pro švédský rozhlas mluvila Pärsonová o řadě šťastných i méně šťstných momentů své kariéry, o tom, jaké to bylo být nejlepší sjezdařkou na světě, i o tom, jak našla lásku a štěstí, které vyplnily její nový život po lyžování.
 

Klíčovým bodem pro ni bylo léto 2005, které následovalo po velmi úspěšné sezoně, kdy sháněla oblečení na každoroční párty švédských sportovců v Umee, a potkala Filippu, ženu, která změnila její život směrem, jaký by špičková lyžařka nikdy nečekala.
 

Pärsonová hovořila o tom, jak si obě po roce přátelství uvědomily, že je poutá víc. "Nejsem si úplně jistá, kdy se to stalo, ale najednou jsme obě věděly, že je to jiné. Ona to jednoho dne prostě řekla. Nebyla jsem šokovaná, ale měla jsem strach," hovořila velmi otevřeně o tom, jak pochopila a přijala nečekanou situaci, že miluje jinou ženu a chce s ní žít.
 

Nyní se Pärsonová rozhodla svůj vztah zveřejnit. Prohlásila, že se teď, po deseti letech, stěhuje z Monaka domů do Švédska, aby tam žila svůj vysněný život "v domě, s mužem a dětmi", i když její sen mezitím doznal jisté změny, nebude žít s mužem, ale se ženou. "Už skoro devět měsíců vím, co budu dělat v budoucnosti: stanu se mámou," dodala.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jedenatřicetiletá Pärsonová ukončila kariéru v březnu po finále Světového poháru ve Schladmingu. V roce 2006 získala olympijské zlato ve slalomu v Turíně, kromě něj má dalších pět olympijských medailí. Ze světových šampionátů si odvezla třináct medailí, z toho sedm zlatých. Vyhrála dvaačtyřicet závodů Světového poháru, dvakrát se stala jeho celkovou vítězkou.

Mediafax