Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2015 18:42
zápas roku Neskutečné šílenství

Lístky zmizely za minutu! Boxerský duel historie vyjde na 3 miliony

Floyd Mayweather a Manny Pacquiao se 2. května představí v duelu, který zdobí nespočet superlativ. Tak třeba jeden z nejdražších lístků na sportovní utkání vůbec. Během chvíle cena jedné ze vstupenkek vystoupala hodnotu vyšší než 3 miliony korun. Jak se to stalo?

Když se ve včerejších 21:00 našeho času otevřely dva oficiální portály pro nákup vstupenek na dlouho očekávané klání (mgmgrand.com a ticketmaster.com), po horkém zboží se zaprášilo během neskutečných 60 vteřin. Přesně ve 21:01 totiž druhý z jmenovaných serverů hlásil vyprodáno.


Do oběhu šla pouze tisícovka lístků, jejichž nákupní hodnota se podle lokality pohybovala mezi 1500 a 7500 dolary. Lidská chamtivost ale stála za tím, že mnoho šťastných držitelů svého lístku otočilo záhy cennou relikvii na některém z populárních aukčních portálů.


Vůbec nejdražší kousek tak byl po přepočtu k aktuálnímu kurzu nabízen za rekordních 128 705 dolarů. Podržte se, to je v přepočtu 3 264 737 Kč! Místo konání MGM Grand má sice k dispozici 16 500 míst, ale drtivou většinu z nich si rozeberou funkcionářské týmy obou aktérů a média. Jenom zájem televizních a mediálních společností dosáhl k 15 tisícům žádostí o akreditaci!
 

Nejlukrativnější místa v bezprostřední blízkosti dějiště se nakonec organizátoři do prodeje rozhodli neuvolnit. Na vině je podle zákulisních informací obava z následného prodeje na černém trhu, kde by cena vstupenky údajně atakovala hranici 200 000 dolarů, tedy přes 5 miliónů korun.


A jak známo, peníze jsou přece vždycky až na prvním místě.

 

TN.cz