Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2013 13:09
GALERIE VELKÁ SMŮLA

Krvavé zranění českého olympionika. Triatlonista Švarc skončil v nemocnici

Krvavé zranění českého olympionika. Triatlonista Švarc skončil v nemocnici - 1
Zdroj: oficiální zdroj

Český pohár v olympijském triatlonu začal v Bratislavě ošklivým zraněním českého olympionika a jednoho z velkých favoritů Přemysla Švarce.

Ve slovenské metropoli se o tomto víkendu koná závod s názvem City Triathlon Bratislava 2013, který je mezinárodním mistrovství Slovenska na tratích sprint triatlonu a je zároveň úvodním podnikem Českého poháru v olympijském triatlonu a Švarce v semifinálové rozjížďce potkal nepříjemný pád.
 

Hlavní závody mužů a žen se uskuteční v neděli, ale v sobotu byly kvůli velkému počtu účastníků v plánu dvě semifinálové rozjížďky mužů, ze kterých má postupovat do nedělního finále 75 triatletů.

14

GALERIE: Krvavé zranění českého olympionika. Triatlonista Švarc skončil v nemocnici

Zdroj: oficiální zdroj

Krvavé zranění českého olympionika. Triatlonista Švarc skončil v nemocnici - 4

Hodnocení:

Hvězdou prvního semifinále měl být Přemysl Švarc, po ošklivém pádu však místo cíle uvidí místní nemocnici. V cíli druhého kola se ještě stačil zeptat, zda může pokračovat, ale zakrvácený obličej tušil větší zranění. Proto místo do cíle zamířil k lékařům na rychlé vyšetření.
 

„My jsme dojeli čtyři závodníky o kolo zpět a oni se mne zeptali, zda se za námi mohou držet. Říkám že mi to nevadí a v tom přišla myška od jednoho ze závodníků a pád," vysvětlil odstoupení velice smutný Švarc, který chtěl závod vyhrát a potvrdit svoji dobrou formu.
 

Po ošetření v záchrance mu byl doporučen přesun do místní nemocnice s výhledem na šití a důkladné vyšetření.
 

"Já to neviděl, byl jsem v tu chvíli ještě hodně za ním. Doufám, že Přemek bude v pohodě," byla první slova nejlepšího z Čechů v cíli Jakuba Volára, který byl spokojený se svým výkonem v plavání, kde byl v první skupince. Na kole si musel dávat velký pozor na silnici, aby neupadl. "V běžecké části jsem si to už hlídal a těším se na nedělní velké finále," doplnil Volár.
 

Pokud bude Přemysl Švarc po vyšetření v nemocnici v pořádku, dostane pravděpodobně pro finálový závod divokou kartu.

oficiální zdroj / jpz TN.cz