Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2013 14:23
GALERIE skandál na OH

Kladivářka dostala cenu fair play. Byla hodná na rozhodčí!

Heidlerová kladivo skandál - 7
Zdroj: isifa.com

Kladivářka Betty Heidlerová dostala v Německu cenu fair play za to, že při olympijských hrách v Londýně byla hodná na rozhodčí při řešení protestu, který rozhodoval o její medaili.

Kvůli chybě softwaru tehdy získala bronz až se zpožděním několika hodin odstupem, v původních výsledcích figurovala na osmém místě.

 

18

GALERIE: Skandál v soutěži kladivářek

Zdroj: isifa.com

Heidlerová kladivo skandál - 4

Hodnocení:

 

Heidlerová skončila třetí výkonem 77,12, který elektronický měřící systém nedokázal k jejímu jménu přiřadit, protože pokus vyhodnotil jako chybu rozhodčího. Němka totiž na úvod páté série trefila na centimetr přesně vzdálenost, do které bezprostředně před ní na závěr čtvrtého kola pokusů hodila kladivo vedoucí Ruska Taťjana Lysenková. S prodlevou byl Heidlerové připsán výkon 72,34, který už přitom patřil další závodnici.

 

 

Ocenění fair play od svazu německých sportovních novinářů dostala Heidlerová za to, že „při následných protestech nejenže zůstala tiše, ale dokonce rozhodčí omlouvala“.

 

„Všichni tam byli hrozně milí. Až mi jich bylo líto," řekla tehdy světová rekordmanka. Den poté i poděkovala rozhodčím za to, že umožnili výkon zanést do výsledkové listiny.
 

ČTK