Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.11. 2014 14:03
video+galerie úžasná bojovnice

Nevzdala to! Těžce nemocnou dívku v cíli pokaždé chytá trenér

Kayla Montgomeryová a Patrick Cromwell
Zdroj: YouTube.com
Kayla Montgomeryová a Patrick Cromwell

Je neuvěřitelná! Kayle je pouhých 18 let a patří mezi nejlepší běžkyně na dlouhé tratě v USA. Bojuje však s roztroušenou sklerózou, kterou jí zjistili, když jí bylo 14. „Když běžím, vše je OK,“ říká…

Každý druhý závod Kayla v cíli kolabuje. Její trenér Patrick Cromwell čeká v cíli, aby jí chytal a ona neupadla. Když nastane kolize na trati, je to velký problém.


Kayla Montgomeryová - 4
Zdroj: Twitter Kayla Montgomeryová

 

Degenerativní onemocnění mozku, kterým Kayla trpí, totiž způsobuje narušení spojení mezi tělem a mozkem. Mnohdy nastane to, že mladá atletka vůbec necítí nohy a do cíle dobíhá silou vůle. Ví ale, kde je cíl a tak většinou doběhne. Pak nastává bolestná regenerace...


 


Když lékaři onemocnění zjistili, propadla depresím. Začala se zamykat v pokoji. „Byla jsem opravdu naštvaná. Nechápala jsem, proč se stalo zrovna mě,“ vzpomínala. Začal tak psychologický boj o to, jak se vrátit k běžnému životu.


17

GALERIE: Kayla Montgomery

Zdroj: Twitter

Kayla Montgomeryová - 5

Hodnocení:


Pomohl její trenér, který jí přesvědčil, že stále může být dobrá. I když se musela vzdát kontaktních sportů a svého milovaného fotbalu, u sportu zůstala. Nyní září v atletice. „Byla průměrnou běžkyní a teď je naprosto skvělá,“ nevychází z údivu Patrick Cromwell.


Kayla našla svůj cíl a životní smysl. Běhá, a běhá moc dobře. Loni jí v americkém žebříčku běžkyň na dlouhé tratě patřilo 21. místo! „Když běžím, nic jiného nevnímám a všechno je v pořádku,“ usmívá se. A v cíli už jen padne do náruče svého trenéra.

 

Její příběh se stává inspirací pro mnohé lidi, kteří se dozvídají o zdravotních komplikacích…. Hodně síly, Kaylo!

ram TN.cz