Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2013 09:35
VODA ZRUŠÍ SLAVNÉ ZÁVODY

Jubilejní 100. Primátorky se kvůli záplavám o víkendu nepojedou

Pražské Primátorky
Zdroj: oficiální zdroj

Jubilejní stý ročník veslařských Primátorek se o tomto víkendu v Praze neuskuteční.

Pořadatelé musejí závody, na nichž se měli představit i olympijští medailisté Miroslava Knapková a Ondřej Synek, kvůli záplavám odložit. ČTK to dnes řekl předseda Českého veslařského klubu Josef Blecha.
 

"Budeme o tom jednat dnes dopoledne, ale už nyní je jasné, že nemohou být," uvedl Blecha. Jako předseda klubu, který je letos organizátorem, bude mít rozhodující slovo. "Očekává se, že minimálně ještě dva dny budou podmínky na Vltavě podobné jako nyní. A až voda opadne, tak bude na náplavkách deset centimetrů bahna," konstatoval Blecha.
 

Proto nebude možné připravit dráhy, tj. upevnit startovací zařízení a bójky v zatáčce pod Vyšehradem. "Kdyby se jelo, museli bychom vše začít stavět ve čtvrtek a horní hranice průtoku pro upevnění bójek je 400 kubíků," podotkl Blecha.
 

Oficiálně bude zrušení Primátorek potvrzeno po jednání s agenturou Mather Activation, která se na pořádání závodu podílí. Její zástupci ale skutečnost, že slavný závod bude muset být přeložen, naznačovali již v neděli.
 

Primátorky se pravděpodobně stejně jako v roce 2006, kdy byla zvýšená hladina Vltavy, přesunou na jiný termín. Před sedmi lety se konaly v září.

ČTK / jpz TN.cz