Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2011 18:44

Předseda ČOV Jirásek si spletl dějiště olympiády

Předseda Čského olympijského výboru Milan Jirásek při představení Českého olympijského domu v Pekingu.
Zdroj: Dušan Vrbecký

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek podepsal osmou přihlášku na OH a Londýn zaměnil s Moskvou.

Milan Jirásek podepsal již osmou přihlášku českého týmu k účasti na olympijských hrách, v úvodním proslovu však omylem uvedl jako místo dějiště Moskvu. Vysloužil si tím údiv prezidenta republiky Václava Klause i ministra školství Josefa Dobeše.
 

"Do olympiády v Moskvě zbývá dnes právě 290 dní," pronesl Jirásek na slavnostním setkání v Míčovně Pražského hradu a pokračoval ve svém proslovu dál. Klaus i Dobeš jen povytáhli obočí. "Já o tom celou dobu nevěděl," vysvětloval Jirásek po skončení akce.
 

"Viděl jsem, že prezidentovi se cosi nezdá, ale on je někdy takový malinko rýpavý, takže jsem si myslel, že ho upoutalo, že do olympiády zbývá ještě 290 dnů, a proč už tedy podepisujeme přihlášku. Celou dobu jsem o tom uvažoval, ale tohle mě nenapadlo," dodal Jirásek. "Možná je to tím, že jsem kácel strom a bouchl jsem se do hlavy," ukázal jizvičku na čele. "Nebo tím, že jsme minulý týden přespali v Moskvě. Jinak nevím, proč zrovna Moskva," dodal.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jirásek přiznal, že ve svém životě se už několika faux pas dopustil. "V rámci slavnostního večera během zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Praze jsem na Žofíně stoupal po schůdcích nahoru a upadl jsem, ale naštěstí to bylo vidět jen z první řady. A jednou na lékařském kongresu jsem byl tak připravený, jako snad ještě nikdy, ale byl jsem líný přepisovat si poznámky ze své předchozí práce, takže jsem si to podstatné jen zažlutil. No, a celý ten fascikl, s nímž jsem tam přišel, mi spadl z pultíku na zem a když jsem ho posbíral, spadl mi podruhé. Pak už jsem raději mluvil z hlavy," vzpomínal s úsměvem Jirásek. "Z trapasů si pak většinou dělám legraci. Co jiného mi taky zbývá, že," usmál se šéf českých olympioniků.
 

Jeho úterní spoluřečníci si nenechali ujít příležitost komický moment vypíchnout. "Jen vás chci upozornit, že olympijské hry se v příštím roce budou opravdu konat v Londýně," poznamenal ve svém projevu Josef Dobeš.
 

"Když jsem tu poslouchal pana Jiráska, tak jsem se až lekl, že jako starý zmatený prezident už ani nevím, kde se bude konat příští olympiáda, a trochu jsem zneklidněl. Ale nakonec zvítězila jistota a jsem rád, že podepisujeme přihlášku na olympiádu v Londýně," řekl Václav Klaus.

Mediafax