Aktualizováno 14.5. 2011 18:17

Ital Gatto vyhrál osmou etapu Giro d´ Italia

Ital Oscar Gatto z týmu Farnese Vini vyhrál v sobotu osmou, 217 kilometrů dlouhou, etapu cyklistického Giro d´Italia ze Sarpi do Tropea.

Druhý skončil Španěl Alberto Contador ze stáje Saxo Bank a třetí dojel Alessandro Petacchi z týmu Lampre. Čech Roman Kreuziger dojel v hlavním poli na 22. místě s pětivteřinovou ztrátou na vítěze a udržel průběžnou čtrnáctou pozici. Druhý z Čechů František Raboň pracoval pro tým a dojel se ztrátou 1:50 minuty na 159. místě. Celkově mu patří 156. příčka.

Šestadvacetiletý Gatto zvládl nejlépe závěr etapy a v cílovém městě Tropea si schoval nejvíce sil v závěrečném dvoukilometrovém stoupání. Gatta se pokusil stíhat vítěz Gira z roku 2008 Alberto Contador, ale domácí závodník náskok uhájil. Gatto s Contadorem si vytvořili pětisekundový náskok na hlavní peloton, který do cíle přivedl Alessandro Petacchi.

Contador, který ve svém doposud jediném vystoupení na Giru v roce 2008 zvítězil, se posunul už na průběžnou pátou příčku. Růžový trikot lídra udržel Nizozemec Pieter Weening, který jej bude hájit i v nedělní náročné horské etapě s cílem na sopce Etna.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Giro d´Italia - 8. etapa (Sarpi - Tropea, 217 km)
1. Gatto (It./Farnese Vini) 4:59:45, 2. Contador (Šp./Saxo Bank) stejný čas, 3. Petacchi (It./Lampre) +0:05, 4. Kristoff (Nor./BMC Racing Team), 5. Ferrari (It./Androni Giocattoli), 6. Appollonio (It./Sky Procycling) všichni +0:05.
Průběžné pořadí (po osmi etapách): 1. Weening (Niz./Rabobank) 28:09:49, 2. Sivcov (Běl./HTC-Highroad) +0:02, 3. Pinotti (It./HTC-Highroad) +0:02, 4. Le Mevel (Fr./Garmin-Cervelo) +0:05, 5. Contador (Šp./Saxo Bank) +0:13, Scarponi (It./Lampre) +0:14.