Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2012
máme foto

Hvězda lyžování Anja Pärsonová má syna. Porodila ho její přítelkyně

Hvězda světového lyžování Anja Pärsonová ze Švédska oznámila, že její životní partnerka porodila syna. Svou lesbickou orientaci přiznala lyžařka teprve před měsícem.

Bývalá hvězda sjezdového lyžování Švédka Anja Pärssonová ve čtvrtek oznámila, že její životní partnerka Filippa porodila syna. Jednatřicetiletá lyžařka, která v březnu kvůli zdravotním trablům ukončila kariéru, přitom teprve v červnu veřejně přiznala vztah se ženou.


[IMAGEBOX_730220]Lyžařská legenda šokovala. Přiznala lesbický vztah[IMAGEBOX_730220]

 

Anja Pärsonová vyhrála v roce 2006 zlato na OH v Turíně, na kontě má i třináct medailí v mistrovství světa, teď je ale šťastná i mimo sportovní dráhu. "Ve středu ráno se narodil nejkrásnější chlapeček na světě. Neznám úžasnější pocit," svěřila se Pärsonová a zveřejnila fotku dítěte své o osm let starší životní partnerky. "Spouštím se z nejstrmějšího kopce ve svém životě," prohlásila přitom lyžařka poté, co se přiznala ke vztahu s ženou ve švédském rozhlase.

 

 

Pärsonová má 13 medailí z MS, z toho sedm zlatých. Kromě vítězství na OH má ve sbírce olympijských úspěchů i dalších pět cenných kovů. Vyhrála 42 závodů Světového poháru, v letech 2004 a 2005 se stala držitelkou velkého křišťálového glóbu za celkové prvenství.

tn.cz / mediafax / hru