Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2013 11:07
ošklivé zranění

HOROROVÉ ZRANĚNÍ: Florbalista přišel o varle!

Anton Ermling při zápasu v Jönköpingu
Zdroj: jnytt.se
Anton Ermling při zápasu v Jönköpingu

Není asi horšího zranění. Florbalista švédského IBK Dalen Anton Ermling leží už od soboty v nemocnici a je po operaci velmi choulostivých míst. Hůl protihráče mu rozdrtila varle.

Běžely poslední minuty první třetiny a Ermling obětavě zaklekl proti soupeřově střele. Jenže po úderu holí ucítil ostrou bolest.
 

„Ale ne, ono se vůbec nezdálo, že by to bylo něco dramatického. Prostě jsem zaklekl do střely a občas přitom dostanete ránu přes nohy nebo do stehna,“ líčil, jak ke nepříjemnému zranění došlo. Jenže tentokrát čepel zasáhla jiná místa...
 


Na střídačku došel za pomoci spoluhráčů a v kabině začal choulostivé místo ledovat. Dokonce si myslel, že se ještě vrátí do zápasu, ale nakonec řekl trenérovi, že to nepůjde.


ČTĚTE TAKÉ:

Erekce v nesprávný čas! 23 Nejvtipnějších fotek

Nejhorší sportovní zranění

Nejšílenější zranění ultimátních bojovníků

Jak se vyhnout zranění při tréninku

 

Dalen vyhrál v Jonköpingu 6:3 i díky gólovému příspěvku Čecha Milana Tomašíka a Ermling chtěl nasednout se svými spoluhráči do autobusu a vyjet na 1000 kilometrů dlouhou cestu do domovského města Umea. Jenže při odjezdu zjistil, že jeho stav je vážnější, než myslel.
 

„Bolelo to, strašně to bolelo. A udělalo se mi hodně nevolno,“ řekl deníku Sportbladet. Namísto cesty domů tak zvolil odvoz taxíkem do nemocnice, kde lékaři zjistili, že jedno z jeho varlat je roztříštěné.
 

Po dvou dnech od operace se už ale cítí lépe. „Nebyl to asi zrovna rutinní zákrok, ale je o mně dobře postaráno,“ svěřil se. „Lékaři už mi sdělili, že by mě mohli přestěhovat do nemocnice v Umea, pokud mě budou moci přijmout a bude možné najít nějakou leteckou přepravu,“ dodává.
 

Dalen loni hrál finále švédské superligy a ani letos by mu play off nemělo uniknout. Tým je na čtvrtém místě a Ermling věří, že se ještě stihne vrátit. Sezona vrcholí v dubnu. „Mám ještě šest nebo sedm týdnů času, tak věřím, že to dobře dopadne,“ říká.

ram TN.cz