Aktualizováno 4.3. 2011 19:01

Hejnová skončila v pětiboji sedmá

Zuzana Hejnová
Zdroj: Mediafax

Zuzana Hejnová skončila na halovém mistrovství Evropy atletů v Paříži sedmá mezi pětibojařkami.

Zuzana Hejnová se z desáté příčky, která jí patřila po čtyřech disciplínách, se dopředu posunula v závěrečné disciplíně, běhu na 800 metrů, který vyhrála časem 2:09,93. Mistryní Evropy je Francouzka Nana Djimou Idaová.

Hejnová si vytvořila osobní rekord v pětiboji. Stříbro vybojovala Litevka Austra Skujyteová, bronz získala Remona Fransenová z Nizozemska.

Česká atletka měla pětiboj výborně rozjetý, po dvou disciplínách byla třetí, po vrhu koulí sedmá, v dálce pak dvakrát přešlápla a v posledním pokusu dolétla na značku 573 centimetrů.

Zuzana Hejnová ve své nejslabší disciplíně, vrhu koulí, obsadila až čtrnácté místo výkonem 12,11 metru. Přesto si Hejnová ve vrhu koulí vytvořila nový osobní rekord, stejně jako na 60 metrů překážek a ve skoku do výšky, kde překonala 180 centimetrů.

Škrobáková doběhla sedmá na 60 metrů překážek

Lucie Škrobáková obsadila na halovém mistrovství Evropy atletů v Paříži sedmé místo ve finále běhu na 60 metrů překážek, zaběhla čas 8,10 vteřiny. Mistryní Evropy je Carolin Nytraová z Německa.

Výškař Jaroslav Bába postoupil také do finále, v kvalifikaci zdolal na 227 centimetrů, stejně jako dalších sedm borců. Půlkařka Lenka Masná skončila v rozběhu na třetím místě a dál nepostupuje.

Roman Novotný skočil v kvalifikaci dálkařů 790 centimetrů, obsadil ve své skupině čtvrté místo, celkově sedmé a postoupil do finále. Denisa Rosolová s přehledem postoupila do finále běhu na 400 metrů. Česká reprezentantka doběhla v semifinále druhá v čase 52,81 vteřiny, který byl současně druhý nejrychlejší ze všech účastnic semifinále.

Nedávný junior, čtvrtkař Pavel Maslák nepostoupil z rozběhů, ve svém čtvrtém běhu skončil čtvrtý časem 48,14 vteřiny. Obhájkyně stříbrné medailie mezi specialistkami na 60 metrů překážek Lucie Škrobáková obsadila ve svém semifinále čtvrté místo časem rovných osm vteřin a je ve ffinále.

Kvalfikaci trojskoku ovládla Natalia Kutjakovová z Ruska, žádná česká trojskokanka na startu nebyla. V pětiboji nezávodí druhá česká vícebojařka Eliška Klučinová, jíž zabránily nastoupit zdravotní problémy. "Eliška je bohužel nemocná, závod by nezvládla," uvedla pro webové stránky Českého atletického svazu trenérka Martina Blažková.

HME Paříž (Fr.)

Muži
Vrh koulí - kvalifiace:
1. Bucki (Fr.) 20,39
400 m - rozběhy: I: 1. Buck (Brit.) 46,57. II: 1. Strachan (Brit.) 47,54. III: 1. Schneider (Něm.) 47,10. IV: 1. Levine (Brit.) 47,73, ... 4. MASLÁK (ČR) 48,14. V: 1. Djhone (Fr.) 46,63.
3000 m: I: 1. Farah (Brit.) 8:02,36. II: 1. Ibrahimov (Ázer.) 8:00,36. III: 1. Durand (Fr.) 8:01,24.
Skok do dálky - kvalifikace: 1. Tamgho (Fr.) 797, ... 7. NOVOTNÝ (ČR) 790.
60 m přek. - semifinále: I: 1. Bascou (Fr.) 7,62. II: 1. Vivancos (Šp.) 7,56. III: 1. SVOBODA (ČR) 7,55.
Skok do výšky - kvalifikace: 1.-6. BÁBA (ČR) 227.

Ženy
Pětiboj (konečné pořadí): 1. Nana Djimou Idaová (Fr.) 4723, 2. Skujyteová (Lit.) 4706, 3. Fransenová (Niz.) 4665, ... 7. HEJNOVÁ (ČR) 4453.
Pětiboj - skok do dálky:
1. Nana Djimou Idaová (Fr.) 634, ... 14. HEJNOVÁ (ČR) 573.
Pětiboj - 60 m přek., rozběhy:
I: Gončarovová (Rus.) 8,52, II.: 1. Nana Djimouová (Fr.) 8,11, 2. HEJNOVÁ (ČR) 8,25.
Pětiboj - skok do výšky: 1. Skujyteová (Lit.) 183, ... 4. HEJNOVÁ (ČR) 180
Pětiboj - vrh koulí: 1. Skujyteová (Lit.) 17,53, .... 14 HEJNOVÁ (ČR) 12,11.
60 m přek. - semifinále: I: 1. Nytrová (Něm.) 7,94, ... 4. ŠKROBÁKOVÁ (ČR) 8,00. II: 1. Ofiliová (Brit.) 7,89.
Pětiboj - 800 m: 1. HEJNOVÁ (ČR) 2:09,93.
Trojskok - kvalifikace:
1. Kuťjakovová (Rus.) 14,44.
400 m - rozběhy: I:: 1. Stambolovová (Bul.) 53,05. II.: 1. Krasnomovecová (Rus.) 53,75. III: 1. Zadorinová (Rus.) 54,25, 2. ROSOLOVÁ (ČR) 54,41.
800 m - rozběhy: I: 1. Palijenková (Rus.) 2:03,24. II: 1. Zinurovová (Rus.) 2:01,07. III: 1. Rusanovová (Rus.) 2:05,17, ... 3. MASNÁ (ČR) 2:06,05. IV: 1. Meadowsová (Brit.) 2:02,96.
400 m - semifinále: I: 1. Zadorinová (Rus.) 52,88, 2. Lindenbergová (Něm.) 53,12, 3. Milaniová (It.) 53,44. II: 1. Krasnomovecová (Rus.) 52,53, 2. ROSOLOVÁ (ČR) 52,81, 3. Stambolovová (Bul.) 52,89.
60 m přek. - finále: 1. Nytraová (Něm.) 780, 2. Ofiliová (Brit.) 780, 3. Vukičevičová (Nor.) 783, ..... 7. ŠKROBÁKOVÁ 8,10.