Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 5. 2015
atletická paráda

Hejnová konečně vyhrála! Na Zlaté tretře porazila i Rosolovou

Zuzana Hejnová
Zdroj: Profimedia
Zuzana Hejnová

Zuzana Hejnová na Zlaté tretře v Ostravě vyhrála svůj první závod na 400 metrů překážek po téměř roce. Mistryně světa, která se dlouho potýkala se zdravotními problémy, zvítězila v čase 55,13 před Denisou Rosolovou (55,45).

Třetí doběhla po klopýtnutí na poslední překážce vedoucí žena letošních světových tabulek Wenda Nelová z JAR.
 

Obě české reprezentantky si přály čas pod 55 sekund, v chladném počasí a dešti se jim to sice nepodařilo, ale s přehledem splnily limit pro účast na mistrovství světa. Hejnová se zařadila na šesté místo v letošních tabulkách. "Na začátek to byl velmi dobrý výkon. Chtěla jsem sice pod 55, ale to jsem netušila, jaké bude počasí. Je to sice ještě takové nevyběhané, ale hodnotím to kladně," řekla Hejnová.
 

V předprogramu Zlaté tretry vybojovali domácí atleti tři medailová umístění. Chodkyně Anežka Drahotová vyhrála závod na nemistrovské trati 3000 metrů v českém rekordu 11:52,38 minuty. Koulař Tomáš Staněk skončil třetí výkonem 20,02 metru a stejné umístění si připsal tyčkař Jan Kudlička skokem přes 555 centimetrů.
 

Čas Drahotové je na málo frekventované trati nejlepším výkonem roku. "Šla jsem, co to šlo," usmívala se Drahotová v cíli. Litovala trochu druhého kilometru, kde prý nechala čtyři sekundy. "Mohlo to být ještě rychlejší, ale jsem spokojená. Doma před takovým publikem se často nepoštěstí závodit," řekla.
 

Favorit trojskoku Američan Christian Taylor v deštivých podmínkách nenavázal na nedávný osmnáctimetrový výkon z Dauhá (18,04), ale bezpečně vyhrál a stanovil nový rekord mítinku 17,52.

ram, čtk TN.cz