Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 6. 2010

Házenkář Jícha vyhrál po Lize mistrů s Kielem i bundesligu

Týden po triumfu v Lize mistrů získal házenkář Filip Jícha s Kielem také titul v německé bundeslize.

Český kanonýr přispěl osmi góly k dnešnímu vítězství na půdě Grosswallstadtu 27:24, díky kterému obhájci titulu udrželi jednobodový náskok před Hamburkem.
 

Kiel ovládl domácí soutěž, považovanou za nejlepší ligu světa, pošesté za sebou a celkově šestnáctým triumfem zvýšil svůj náskok v čele historického pořadí. Jícha si připsal v dresu házenkářského velkoklubu třetí mistrovský titul.
 

"Povedla se nám neuvěřitelná sezona. Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit, že jsme minulý víkend vyhráli Ligu mistrů a teď máme i ligový titul," citovala Jíchu agentura SID.
 

Osmadvacetiletý házenkář byl už před posledním kolem zvolen nejlepším hráčem bundesligy v anketě klubových manažerů. Ocenění převezme v neděli v rámci berlínského exhibičního zápasu All Star, do něhož byl podruhé v kariéře nominován za tým světa, který vyzve německou reprezentaci.
 

Zatímco před rokem se mohli hráči Kielu radovat z titulu už pět kol před koncem, tentokrát byl boj dramatický až do závěrečného zápasu. Rozhodující krok udělal Jíchův celek 22. května výhrou 33:31 v souboji v Hamburku, díky které vystřídal svého rivala v čele soutěže.
 

Kiel potřeboval vedení potvrdit v Grosswallstadtu, kde po chvíli prohrával 0:4. Po necelých pěti minutách dal první gól hostů Jícha a poločas už favorit vyhrál 14:9. Dvacet tisíc fanoušků, kteří sledovali přímý přenos zápasu na velkoplošné obrazovce před radnicí v Kielu, tak mohlo začít pomalu slavit.

ČTK