Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2012 16:24
ŠŤASTNÝ KONEC

Handicapovaný atlet Pistorius nakonec bude na olympiádě

Olympijský výbor Jihoafrické republiky udělil zdravotně postiženému atletovi Oscaru Pistoriusovi právo startu na olympijských hrách v Londýně, kde by se běžec měl stát součástí štafety na 4x400 metrů. Pistorius by se tak během jednoho roku měl představit na olympijských i paralympijských hrách.

Pětinásobný medailista z předchozích paralympijských her v Pekingu a v Aténách, který se narodil s vrozenou vadou dolních končetin, kvůli níž mu byly pod koleny amputovány obě nohy, se nakonec olympijských her v Londýně přece jenom zúčastní.
 

Pistorius usiloval o start i mezi jednotlivci, nepodařilo se mu ale dosáhnout kvalifikačního limitu, který by ho ke startu opravňoval. Přesto mu Jihoafrický atletický svaz nakonec start i závodě jednotlivců na divokou kartu povolil. Potvrdil to i šéf Jihoafrického olympijského výboru Tubby Reddy.
 

"Jeho jméno bylo zveřejněno v nominaci na štafetu a vzhledem k tomu, že je součástí týmu, má právo také na start v individuálním závodě," vysvětlil. "Dnešek je nejšťastnějším dnem mého života. Budu startovat na olympijských i paralympijských hrách," radoval se po verdiktu domácího olympijského výboru sám Pistorius.

Mediafax