Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 11. 2010

Gymnastka Šikulová s Leimlehnerem vyhráli Grand Prix dvojic

Jana Šikulová
Zdroj: Oficiální zdroj
Jana Šikulová

Nejlepší současná česká sportovní gymnastka Jana Šikulová vyhrála společně s Rakušanem Fabianem Leimlehnerem Grand Prix smíšených dvojic v Brně.

Na druhém místě skončil se ztrátou tří desetin bodu polský manželský pár Marta a Roman Kuleszovi před českou dvojicí Martin Konečný, Kristýna Pálešová.
 

"Vsadili jsme dobře na rozložení cvičení na jednotlivých nářadích. Svoji nejsilnější disciplínu bradla jsem si nechala až na semifinále a finále," uvedla Šikulová.
 

Vítězný pár postoupil z kvalifikace i ze semifinále shodně z druhého místa. "Ve finále jsme předvedli oba nejlepší výkon," dodala Šikulová. Nejlepší dvojice si odnesla finanční prémii 1000 eur.
 

Pálešová si poprvé po roční pauze kvůli zranění a operaci kolenních vazů vyzkoušela v závodě vedle své silné zbraně bradel i cvičení na jiných nářadích. V kvalifikaci si zvolila kladinu a prostná, její výkon ale nebyl příliš přesvědčivý.
 

Společné s Konečným tak prošli dál až ze sedmého, předposledního postupového místa. V závěrečných dvou kolech už Pálešová sáhla dvakrát po cvičení na bradlech, což český pár vyneslo na třetí pozici.

ČTK