Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 4. 2012

Frintová skončila na ME v triatlonu pátá! Jsem spokojená, i když to na pódium nestačilo, řekla

Vendula Frintová
Zdroj: Oficiální zdroj

Česká reprezentantka v olympijském triatlonu Vendula Frintová skončila na mistrovství Evropy v izraelském Eilatu pátá a neobhájila tak druhé místo z loňského šampionátu ve Španělsku. Evropskou šampionkou se stala Švýcarka Nicola Spirigová. V juniorkách splnila cíl Aneta Grabmüllerová, doběhla na 12. místě a vybojovala nominaci na říjnové mistrovství světa juniorů.

„Jsem moc spokojená. Na pódium to tentokrát nevyšlo, ale předvedla jsem maximální výkon,“ hodnotila bezprostředně po závodě šťastná Frintová, která skvěle zaplavala.
 

„Plavání se mi povedlo a skoro bych řekla, že bylo nejlepší v mém životě. Z depa jsem vyjížděla ve skupině s prvními, ale kolo bylo náročné. Asi šestkrát jsme docela prudce stoupali a to vzalo hodně sil,“ popsala s tím, že už se těší na odpočinek. „Teď bude důležitá regenerace, byl to hodně náročný závod,“ uzavřela.
 

Mezi juniorkami splnila úkol Aneta Grabmüllerová, která si dvanáctým místem zajistila nominaci na mistrovství světa juniorů. Druhá česká juniorka Linda Vítová skončila při své premiéře na evropském šampionátu na 25. místě.
 

„Aneta dobře zaplavala a celé kolo se držela s první skupinou. V běhu se pak oddělilo pět závodnic a na Anetu přišla krize. Ale zvládla to, pár soupeřek předběhla a skončila dvanáctá. Linda se po plavání držela ve druhé skupině a po kole byla ztráta na vedoucí balík necelá minuta. Zaběhla dobře a 25. místo při premiéře na ME je slušným výsledkem,“ zhodnotil trenér a koordinátor české juniorské reprezentace Zdeněk Kabrhel.
 

ME v olympijském, Eilat, Izrael:
Elitní ženy: 1. Nicola Spirigová (Švý.), 2. Ainhoa Muruaová (Šp.), 3. Emmie Charayronová (Fr.),…. 5. Vendula Frintová (ČR).
 

Juniorky: 1.Georgia Taylor-Brownová (Brit.), 2. Leonie Periault (Fra.), 3. Sarah Wilmová (Něm.), …… 12. Aneta Grabmüllerová (ČR), …. 25. Linda Vítová (ČR).

Oficiální zdroj