Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.12. 2014 19:33
V Göteborgu

Florbalisté na MS porazili Dánsko 5:1. O finále si zahrají s Finskem

Florbal MS Česko Dánsko
Zdroj: ČTK
Témata:

Čeští florbalisté zvítězili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Göteborgu nad Dánskem 5:1 a v sobotu od 13:00 budou hrát o finále s Finskem.

Češi nastoupili opět stejně jako proti Estonsku v brance s Barákem a od začátku dobývali zataženou defenzivu Dánů. Nejvíce práce měl brankář Wede se střelou Curneyho. Na druhé straně se ke střele dostal Hedorf, ale minul.

 

I nadále měli Češi jasnou převahu a ve 12. minutě střelou z dálky k pravé tyči otevřel skóre Suchánek. Dánové pak začali také hrozit, Barák chytil další Hedorfův pokus a Jacob Manniche Andersen před odkrytou brankou trefil bránícího Deutsche. Po 31 vteřinách druhého dějství Češi zvýšili, když z podobné pozice jako Suchánek překonal dánského gólmana Podhráský.

 

"Když stojí pět borců fotbalovou terminologií na vápně, tak je hrozně těžké dostat nějakou přihrávku na volného hráče, protože oni to opravdu kryjou. Byl pokyn udělat takový mix střel z půlky a i to hrát kombinačně, protože když to člověk pak má na půlce a oni vědí, že to občas zkusí, tak proti němu musejí jít a už se ta obrana hýbe víc. Kdybychom to hráli celý zápas jenom do brankoviště, tak si tam stoupnou a my tam budeme jak blbci do nich tlouct," řekl Michal Podhráský o gólech obránců.

 

Při Tomašíkově vyloučení střílel opět Hedorf, na druhé straně dorážel v oslabení po Jendrišákově pokusu Mikeš, balónek se odrazil od horní tyče za brankovou čáru, ale sudí Fondell s Vuolou to neviděli. Cepkův tým ale rychle pojistil vedení. Nejdříve se prosadil v 26. minutě Tokoš a za 101 vteřin skóroval ze středu také Jendrišák.

 

"Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas v tom smyslu, že ty góly tam nebudou padat snadno. Oni stáli v pěti lidech v brankovišti a hrozně těžko se to prostřeluje ve chvíli, kdy jsme stáli staticky. Věděli jsme, že tam musíme nějaké lehčí šmudly a šťastné góly dát, a naštěstí to bylo pod kontrolou," prohlásil Matěj Jendrišák.

 

Mezitím ještě Dóža trefil tyč, pak ale už skončila za Wedeovými zády Jelínkova tečovaná rána. Při Tokošově pokusu zase Dánům pomohla tyč. Ta pomohla i Barákovi po bekhendu Steffena Jensena, až při vyloučení Heřmanského tečoval Krogsgaardovu střelu do sítě Brian Jensen. V rozhodnutém zápase už Češi šetřili síly na dva víkendové duely o medaile, do hry se po Heřmanském dostali také Fridrich a Zozulák. I přes další šance se už skóre nezměnilo. Největší z české strany měl Curney, za Dány Niklas Jensen.

 

"Celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou. Kluci hráli, co jsme potřebovali - tvořili hru, tlačili se do branek a zakončení, snažili se hrát aktivně celých šedesát minut. Dali jsme uklidňující góly a pak se zápas dohrával," řekl trenér Radim Cepek.

pet tn.cz / ČTK