Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.10. 2012 17:46
OŠKLIVÁ NEHODA

Žokej Zatloukal si těžce poranil hlavu, z umělého spánku už se ale probral

Milan Zatloukal
Zdroj: Facebook official

Během nedělního dostihového dne ve Slušovicích upadl žokej Milan Zatloukal tak nešťastně, že si těžce poranil hlavu a okamžitě musel být převezen do zlínské nemocnice. Tam byl udržován v umělém spánku, nyní už se ale probral.

Zatloukal se představil ve Slušovicích v závodě na 2400 metrů v sedle klisny Valjevo, ovšem nevyhnul se pádu. Společně se Zatloukalem šel k zemi i žokej Murzabajev na pětiletém koni Beltainovi. Murzabajev byl po pádu otřesený, ale jinak byl v pořádku. Zatloukal dopadl podstatně hůře. Těžké poranění hlavy, bezvědomí a umělý spánek!
 

Z umělého spánku už se ale nyní probral a zdá se, že jeho nehodal nebude mít žádné katastrofické následky. „Utrpěl těžké pohmožděniny lebečních kostí a lehčí otřes mozku. Je při vědomí, komunikuje a všechny pozdravuje. Podle lékařů nyní bude záležet především na něm samotném, jak rychle se jeho stav bude lepšit,“ informoval zástupce pořadatelů Zdeněk Karlach.
 

Žokej Zatloukal patří na české scéně mezi elitu a může se chlubit jarním majstrštykem, kdy během sedmi dnů zvítězil hned ve dvou klasických dostizích. V Jarní ceně i ve Velké jarní. Takovýto husarský kousek se nikomu dlouhých 33 let nepodařil.
 

TN.cz