Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2015 14:25
to nejlepší

Začíná UFC na NOVA Sport, seznamte se s nejlepšími bijci

Zdroj: TV Nova
Témata:

Již předminulý týden jsme Vás informovali, že stanice NOVA sport uzavřela velmi lukrativní vysílací smlouvu s americkou organizací UFC. Pojďme si představit UFC a na co všechno se v rámci jeho vysílání můžete těšit.

UFC (v originále: Ultimate Fighting Championship) je největší organizací na světě zastřešující sport, ukrývající se pod zkratkou MMA. MMA (v originále: Mixed Martial Arts) je syntézou různých bojových sportů. V češtině je tento sport známý také jako smíšená bojová umění. Dochází tedy ke spojení a vzájemnému prolnutí různých bojových sportů, mezi které patří např. box, kickbox, brazilské jiu jitsu, americký wrestling, thajské muay thai, japonské karate, ruské sambo a mnoho dalších. Tato pestrá paleta bojových sportů z celého světa tak logicky ústí do pomyslného hledání toho nejefektivnějšího bojového umění na světě. Takto tomu bylo především při začátcích tohoto sportu, kdy na sebe narazili zástupci jednotlivých bojových umění, v současnosti již musí být zápasníci schopni bojovat více způsoby a přizpůsobovat své strategie svým protivníkům.

UFC na NOVA Sport

Zápasy se odehrávají v kleci zvané oktagon, kde jsou spolu zápasníci uzavřeni a nad vším má kontrolu rozhodčí. I přesto, že tento sport může mít mnohým připadat brutální a na první pohled bez pravidel, opak je pravdou. Seznam pravidel je opravdu dlouhý a jejich porušení v zápase může skončit diskvalifikací, případně i exemplárním pozápasovým potrestáním.

 

Přípravy na zápas jsou po fyzické a psychické stránce velmi náročné. Většinou se jedná o zhruba 3 měsíční maraton plný fyzických tréninků, pilování technik, vytváření zápasové strategie, dodržování přísného jídelníčku a často i dočasné odloučení od rodiny. Tento sport si vyžaduje obrovské odhodlání a obětování určitých věcí. Na oplátku se Vám však dostaví po výhře neuvěřitelný pocit zadostiučinění, plná arena skandující vaše jméno a také zjištění, že jste prostě lepší než soupeř - a o tom tento sport je. Dokázat, že „já jsem ten nejlepší na světě.“

UFC na NOVA Sport

Po této velmi trnité cestě se nakonec zapíšete mezi největší současné hvězdy, jako jsou Jon Jones, Anderson Silva, Ronda Rousey, José Aldo, Alexander Gustafsson nebo Conor McGregor. Neznáte je? Ani jste o nich nikdy neslyšeli? Tak to se teď velmi jednoduše změní díky prémiové stanici NOVA Sport, který má pro Vás připravenou nabídku těch nejlepších zápasů letošního roku.

UFC na NOVA Sport
Zdroj: TN.cz

Můžete se těšit na největší galavečery UFC, kde se zpravidla objevují jen opravdové špičky své váhové kategorie, a hlavním zápasem večera bývá souboj o titul. Tyto galavečery, které jsou v USA placené, tak uvidí vlastníci kanálu NOVA Sport, resp. uživatelé videoportálu VOYO, hned druhý den a bez dodatečných poplatků. Galavečery konané v Evropě se navíc budou vysílat živě, takže nepřijdete ani o podstatné momenty překvapení. Zápasy bude českým komentářem provázet Ondřej Novotný, vedle kterého se fanoušci UFC mohou těšit na jediného českého zástupce v UFC Viktora Peštu, který je díky osobním zkušenostem z oktagonu a prostředí UFC tím nejpovolanějším odborníkem. Bojovat ho uvidíte v divácky nejžádanější divizi a to v těžké váze, kde je ve svých 24 letech nejmladším zápasníkem a trénuje v elitních zápasových týmech ve Švédsku či v USA. Večery bude doplňovat i týdeník Ultimate Insider, v kterém se dozvíte novinky ze světa UFC.

 

Nechybět budou články o chystaných galavečerech, které se budou vysílat na stanici NOVA Sport. V následujících týdnech představíme i pravidla, techniky nebo styly boje, které můžete v zápasech vidět pro lepší orientaci. Následovat budou i novinky o tom, co nového se ve světě UFC událo, představíme Vám každý týden minimálně jednoho zápasníka blíže a chybět nebudou i shrnující zprávy o již odvysílaných galavečerech.
Program UFC na NOVA Sport začíná již dnes od 20:05, kdy bude vysílán premiérově první díl UFC Ultimate Insider a hned po jeho skončení začne velká show UFC 185, kde budete moci vidět hned 2 zápasy o titul.

 

Vítejte ve světě těch nejlepších bojovníků. Vítejte ve světě UFC!

UFC na NOVA Sport

 

Lukáš Zduba TN.cz