Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2012 13:30
může vstoupit do historie

Den D je tady! Lukáš Konečný boxuje o titul mistra světa

Lukáš Konečný
Zdroj: isifa.com

Lukáš Konečný (34) má dnes šanci zapsat se do historie, čeká ho životní zápas. Pokud večer v ringu zdolá Rusa Zaurbeka Bajsangurova, bude prvním českým profesionálním mistrem světa v boxu.

Na tuto historickou chvíli čeká celý český box. Konečný už mistrovský pás má, ale jen prozatímní. S Bajsangurovem měl boxovat už na jaře, ten se ale zranil.

Reklama

 

Anketa

Zvítězí Konečný nad Bajsangurovem a bude mistrem světa?

Hlasovalo 68 lidí.

 

Konečný tedy v dubnu poslal k zemi náhradníka, Francouze Salima Larbiho, a emotivní poděkování po zápase adresoval především svému otci Milanovi, který ho přivedl k boxu. „Děkuji především tátovi, který tady nemůže být,“ lámal se mu hlas a zalykal se slzami nejlepší český boxer. Milan Konečný tehdy bojoval nerovný souboj s rakovinou, jemuž zanedlouho podlehl.

 

Lukáš Konečný
Zdroj: Mediafax

Teď jde Konečnému o titul nikoli prozatímní, ale oficiální. Už o něj jednou boxoval, před čtyřmi lety ale s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem prohrál na body a dodnes v něm zůstal pocit křivky, že měl vyhrát.

Lukáš Konečný
Zdroj: isifa.com

 Dnes bude mít druhou šanci. Bajsangurov titul obhajuje a Konečný musí vyhrát, aby mu ho vyrval. Bude to mít nesmírně těžké už proto, že se boxuje v ukrajinském Kyjevě a za Bajsangurovem bude stát k hvězdná bratrská dvojice Kličků, do jejichž stáje patří.

 

Konečný je ale odhodlaný dát do zápasu všechno. Když vyhraje, stane se mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze.

 

Konečný nastoupí do ringu  ve 22 hodin, vy se ale můžete dívat už od 20.00 na FANDOVI a VOYO.CZ.
 

TN.cz
Reklama

 

Reklama