Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 2. 2007

Mistryně světa Záhrobská se po triumfu vrací do SP

Oslavy končí, Šárka Záhrobská se chystá zpátky do kolotoče Světového poháru. Mistryně světa ve slalomu dnes dostala pětipatrový čokoládový dort a podle věku dvaadvacet červených růží, ale již v úterý odjede do Špindlerova Mlýna trénovat a ve čtvrtek do Sierra Nevady, kde lyžařku čeká obří slalom a slalom. Podle jejích slov to bude závod jako každý jiný.

"Myslím, že to budou úplně stejné závody jako před mistrovstvím světa. Jezdí se mi dobře, protože úspěchy nakopávají. Mám dobrou náladu a cítím se skvěle," povídala na dnešní tiskové konferenci. Nestihla se ještě ani obdarovat, v neděli odpoledne si po hektických dnech stihla jen trochu odpočinout. "Po sezoně to oslavím a něco si koupím, až bude čas," řekla.
Páteční triumf ve švédském Aare moc věcí v jejím životě nezmění. "Po dnešku to utichne, odjedeme trénovat, pak na závody. Budu se soustředit dál na výkony, sezona není zdaleka u konce. A já nepociťuji nějaký tlak a není mi nepříjemná ani popularita," vykládala Záhrobská, která se na šampionát připravovala i v aerodynamickém tunelu automobilky Škoda.

Zaměří se na zisk malého glóbusu 
Už má zlaté medaile z MS všech věkových kategoriích, nyní se hodlá soustředit na Světový pohár a malý glóbus za slalom. Vydrží prý ještě minimálně osm let. "Když budu zdravá," upozornila. Na další šampionát ani olympijské hry za tři roky ve Vancouveru ale zatím nemyslí. "Je to hodně daleko a nás čeká velký kus práce. Ale samozřejmě chci být úspěšná," pravila.
Otec a trenér Petr Záhrobský vytvořil tým, který stojí za jejími úspěchy. Asistent kouče Miloš Machytka, který má na starosti i marketing, ortoped Jiří Beznoska, jenž plní i funkci psychologa, fyzioterapeut Jaromír Liška a kondiční trenér Antonín Strach. Samí muži Záhrobské nevadí? "Ne, jsme kamarádi, od mala jsem byla s tátou a bráchou," odmítla lyžařka. "Vycházíme dobře, nepanuje ponorka," ujistila.

O svém soukromí se nehodlá bavit 
Své soukromí si Záhrobská úzkostlivě chrání. Existuje nějaký šestý muž do týmu? "No comment," usmála se lyžařka. "Ale nás by to také zajímalo," opáčil se smíchem Strach. Bývalý veslař je totiž novým členem, který se rok stará o fyzičku mistryně světa. "Dal do tréninku nový impulz, na úspěších má ohromný podíl," prohlásila slalomová šampionka.
"Změnil jsem zásadně kondiční trénink, pití i jídlo," řekl Strach. "Musel jsem ji i Petra mírnit, byla přetížená," prohlásil. Otec to přiznal. "Byla to konina v minulosti, zanedbával jsem i regeneraci," připustil Záhrobský. "Ale dort si dám, vypadá pěkně," přidala se Záhrobská. "Nebojte, Pärsonovou z ní neuděláme," usmál se Strach v narážce na obézní švédskou lyžařku.

Se Svazem lyžařů mají dobré vztahy  
Záhrobský dnes upozornil, že někdejší spory se Svazem lyžařů České republiky (SLČR) jsou minulostí. "Vzájemně se respektujeme," prohlásil trenér a nevyloučil, že by se v budoucnu mohl stát prezidentem SLČR. "Ale pan Sobotka se nemusí zatím bát," usmíval se, že aktuálně tato možnost nehrozí. "Zatím jsem tam pro ně egoista a nikdo tam o mé rady nestojí," prohlásil.
Jeho dcera minulý týden v pátek v Aare zaskočila všechny soupeřky, ale pro ni jsou stále důležité výkony. "Je dobré vědět, že jsem vyhrála, přitom mám ještě velké rezervy," prohlásila. "Mám štěstí, že mám svou práci ráda, baví mě a dělá mi radost. Každý výsledek mi udělá radost, když vím, že jsem odevzdala maximum a závod si užila. Být sama se sebou spokojená, to mi dělá největší radost," dodala.

ČTK