Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2012
skvělý návrat hříšníka

Contador je po trestu zpět! Chtěl to zabalit, a nakonec vyhrál Vueltu

Alberto Contador
Zdroj: isifa.com
Alberto Contador

Alberto Contador se vrátil ve velkém stylu, podruhé v kariéře ovládl Vueltu, jeden z nejprestižnějších etapových závodů na světě. Přitom právě na španělských silnicích si odbyl svůj ostrý návrat ke špičkové cyklistice po trestu za doping.

Po třech týdnech cyklistických útrap přijel do cíle nedělní závěrečné 21. etapy z Cercedilly do Madridu v hlavním poli, a to mu stačilo.

 

"Říkalo se, že Contador je favoritem, ale já jsem věděl, že mě nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Vueltu jsem vyhrál po dlouhé přestávce zaviněné trestem. Během závodu jsem to už v některých chvílích chtěl zabalit, když jsem se hodně trápil,“ přiznal španělský cyklista.
 

„Ale vždycky jsem si řekl, že to musím dotáhnout do konce. Kdybych se spokojil s druhým místem, určitě bych neútočil a měl bych klid,“ dodal.
 

Devětadvacetiletý Španěl se do červeného dresu pro vedoucího závodníka oblékal po odvážném útoku na Fuente Dé a vítězství v 17. etapě. V dalších dnech své postavení bez potíží uhájil a už po sobotní etapě mohl začít slavit.

 

Cyklista týmu Saxo Bank - Tinkoff Bank zatím nepřemýšlí nad startem na příští Tour de France, ale rozhodně ho nezavrhuje. „Proč bych nestartoval? Ale je to ještě daleko. Teď se soustředím na oslavy,“ řekl Contador, který v celkovém účtování triumfoval s náskokem 1:16 před krajany Alejandrem Valverdem a Joaquínem Rodriguezem.

 

Jako osmý spurtoval do cíle v hlavním poli Zdeněk Štybar, v celkovém pořadí mu patří 76. příčka.

 

Contador je vítězem Tour de France 2007 a 2009, Giro d´Italia 2008 a Vuelty 2008 a 2012. Vyhrál i Tour de France v roce 2010, ale během ní měl pozitivní dopingový nález a o triumf přišel.

  

ija TN.cz