Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2013 00:14
rozhovor rozpad prý nehrozí

Co se stalo s Maki? Kiki na čas hledá novou spoluhráčku

Maki a Kiki - beachvolejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová
Zdroj: facebook.com, facebook.com
Maki a Kiki - beachvolejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová

Beachvolejbalová dvojička Kiki a Maki si na nějaký čas dává pauzu. Kvůli nepříjemné nemoci hledá menší z dvojice parťaček alespoň na čas novou spoluhráčku. Markéta Sluková bohužel léčí lymskou boreliózu...

Ta zpráva přišla znenadání. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se odhlásily z turnaje grandslamu v Moskvě. Čtvrfinalistky olympiády přitom na posledním turnaji v Berlíně skončily čtvrté!
 

Jenže pak přišly komplikace. Zvýšená teplota, oslabený organismus, Kristýně bylo nanic. "Měla jsem to ještě zkomplikované tím, že jsem měla zánět dýchacích cest. Upřímně opravdu nevím, jak jsem k tomu přišla," smutní česká beachvolejbalistka.
 

Lymskou boreliózu normální člověk chytí třeba v lese od klíštěte. Na houbách ale Maki nebyla. "Ale máme s přítelem pejska, takže to nemůžu vyloučit. Dostala jsem třítýdenní antibiotika a tak čekám. Už neležím, ale cítím se oslabená. Je to takové zrádné," vypráví smutně.
 

Před dvojicí bylo mistrovství České republiky, které je v posledních letech čím dál nabitější. Nakonec to ale vypadá, že alespoň polovička úspěšného páru ve hře bude.
 

"Možná zkusím odehrát mistrovství ČR s někým jiným. Ale ono možností moc není," připouští Kristýna Kolocová.
 

"Kristýna má super formu a byla by škoda, kdyby kvůli mě nehrála. Hledáme nějaké varianty, ale zatím je to v tajnosti," říká Markéta Sluková.
 

Nucená pauza sice zatím nemá jasný konec, Maki však věří, že je ještě letos na pískové kurty vrátí. "Upínám se k tomu, že bych ráda ještě na podzim naskočila do grandslamu. Jsou tam pak dva turnaje. Ale uvidíme," zůstává opatrná Markéta Sluková.


"Letní sezona naštěstí pomalu končí. Uvidíme, jestli se Markétě podaří dát dohromady do říjnových turnajů. Určitě to ale není tak, že by se naše dvojice rozpadla," dodává Kristýna Kolocová.
 

ram TN.cz