Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2013 11:14
hraje se o zelené sako!

Čínské dítě si vede dobře! Na Masters je lepší něž loňský vítěz

Kuan Tchien-lang
Zdroj: isifa.com
Kuan Tchien-lang

Čínský chlapec Kuan Tchien-lang, který se stal ve čtrnácti letech nejmladším účastníkem v historii Masters, už má za sebou i jedno birdie! To loňský vítěz Bubba Watson se trápí. A Tiger Woods si chystá pozici.

Kuan Tchien-lang, který se stal v médiích možná propíranějším hráčem, než slavný Woods, zahrál jednu ránu nad par a předvedl krásný birdie pat na osmnáctce. "Hrál jsem uvolněně a v pohodě," řekl mladík s úsměvem.
 

Tiger Woods na Masters
Zdroj: isifa.com Tiger Woods

Při odpalech a na greenech ale stále následují fanoušci Tigera Woodse. Prvního hráče světa přijela do Augusty podpořit i jeho přítelkyně sjezdařka Lindsey Vonnová a spolu se zaplněnými tribunami viděla sedmdesát ran amerického favorita.
 

Woods už oblékl zelené sako pro vítěze čtyřikrát a při prvních třech titulech začal turnaj právě se skóre 70. "Mám za sebou solidní den. Míček jsem trefoval dobře, ztrácím jenom čtyři rány a jsem v kontaktu," řekl vcelku spokojeně Woods, který zahrál tři birdie a jedno bogey. Nejvíce na hřišti 'bojoval' s rychlostí greenů.
 

Lindsey Vonnová na golfovém Masters
Zdroj: isifa.com Lindsay Vonnová na Masters

 

Na čele turnaje, jehož vítěz oblékne tradiční zelené sako, jsou Australan Marc Leishman a Španěl Sergio García. Společně vedou díky šesti ranám pod par hřiště.


V Augustě se ale trápí loňský král Masters Bubba Watson. Ten sice hrál dobře tréninková kola a dokonce dal den před turnajem eso, když tříparovou jamku zahrál na jednu ránu. Jenže ostrou soutěž zahájil výkonem 75, což jsou tři rány nad par a bude mít dost práce, aby vůbec prošel cutem.
 

Golfový turnaj Masters, kategorie major v americké Augustě (par 72, dotace 8 mil. dolarů) - po 1. kole:

1. Leishman (Austr.) a García (Šp.) oba 66, 3. D. Johnson (USA) 67, 4. Lynn (Angl.), Fowler, Couples, Kuchar (všichni USA), Fernandez-Castaňo (Šp.) a Immelman (JAR) všichni 68, ...mj. dělené 13. Woods (USA) 70.

ram, čtk TN.cz