Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2012
RYCHLÍK BOLT OPĚT POKOŘEN

Blake porazil Bolta v jamajské kvalifikaci i na dvoustovce

Usain Bolt a Yason Blake
Zdroj: isifa.com

Jamajský sprinter Yason Blake porazil fenomenálního světového rekordmana Usaina Bolta podruhé během dvou po sobě jdoucích dnů.

Po vítězství v nejkratším sprintu na 100 metrů přidal v noci na pondělí triumf i na 200 metrů.
 

Blake na národním jamajském stadionu v Kingstonu zaběhl čas 19,80 a Bolt za ním v těsném finiši zaostal o 3 setiny sekundy (19,83). Přesto si světový rekordman druhým místem zajistil místo v olympijském závodě. Po doběhu do cíle Bolt svého rivala a zároveň tréninkového partnera objal. "Byl dnes i včera opravdu lepší a já mu za to děkuji, protože mi dává motivaci," říkal Usain Bolt.
 

Už v průběhu týdne naznačoval trenér Glenn Mills, že Bolt není v ideální pohodě a že potřebuje trávit delší čas v blocích při tréninku startu. "Jsem trochu slabý, ale mám ještě pár týdnů na to, dostat se zpátky do formy. Nemám strach, vím, co nutné pro to udělat," sdělil Bolt, který zároveň odmítá, že by končila jeho vítězná éra. "Nikdy jsem o to neměl strach. Měřítko je pro mě mínění mého trenéra. A on se nebojí," sdělil fenomenální sprinter, který však v domácím prostředí dvakrát prohrál.
 

To Yason Blake může odjíždět do Londýna v dobré pohodě "Usain mi hodně pomohl při trénincích, učil jsem se od něj i něco o psychice," řekl Blake. "Vím, že Usain je silný a zároveň, že není 100 procentně připravený. Takže i já musím nadále pracovat, abych formu pro olympiádu ještě vyladil.

Mediafax