Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2012 18:19
HROZIVÝ PÁD NA KOLE

Biatlonista Soukup děsivě upadl na kole. Byl dokonce v bezvědomí

Jaroslav Soukup
Zdroj: Mediafax

Vážným zraněním skončilo pro biatlonistu Jaroslava Soukupa soustředění ve Slovinsku. Při hrůzném pádu na kole utrpěl Soukup mnohačetné zlomeniny a chvíli byl dokonce v bezvědomí.

Závěr soustředění ve Slovinsku se pro české biatlonisty změnil v noční můru. Dva dny před odjezdem domů se ošklivě zranil jejich parťák Jaroslav Soukup. A podle výpovědi trenéra Ondřeje Rybáře to bylo hodně dramatické.
 

"Kluci už se vraceli z tréninku na horských kolech, když Jarda upadl ve vysoké rychlosti. Letěl přes řidítka na pravou stranu těla. Bezprostředně po pádu byl krátce v bezvědomí," uvedl na svazovém webu Rybář.
 

Sanitka převezla Soukupa do nemocnice v Celje, kde strávil Soukup dva dny. Když se jeho stav zlepšil, ta byl převezen do Česka. Nyní se léčí v liberecké nemocnici. Při pádu Soukup utrpěl celou řadu zranění. Naštěstí se nepotrvrdilo zranění míchy, kterého se lékaři zpočátku obávali kvůli nehybnosti levé nohy.
 

"Zejména se jedná o zlomeninu okcipitálního kondylu (místo úponu vazů) ve skloubení hlava-krk, dále otevřenou zlomeninu loketní kosti v horní třetině a zlomeninu pod hlavičkou kloubní plochy vřetenní kosti a navíc také zlomeninu v těle pravé lopatky," uvedl zástupce primáře ortopedického oddělení Krajské nemocnice Liberec Martin Smetana, který s týmem biatlonistů dlouhodobě spolupracuje.
 

Smetana tvrdí, že Soukup bude muset pravděpodobně oželet celou sezonu. "Jarda má před sebou stále ještě nezbytnou operaci pravého předloktí a poté rehabilitaci. Osobně si myslím, že se v nadcházející sezoně na start nepostaví, ale rád bych se mýlil," řekl Smetana.
 

Zkušený reprezentant tak přijde tento víkend nejen o účast na OEZ Cupu - mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, ohrožena je však zejména celá jeho sezóna 2012/13. Přitom vrcholem nadcházející zimy je světový šampionát v Novém Městě na Moravě! Soukup se nyní léčí v liberecké krajské nemocnici.

TN.cz