Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 11. 2013
VIDEO návštěva v divišově

OKRESNÍ PŘEBOR: Vlček si po roce zahrál. Tam, kde začínal

Zdroj: Nova.cz

Legendární útočník Slavie Stanislav Vlček si po roce zahrál zápas. O ligu ale nešlo. Vlček se vrátil tam, kde s fotbalem začínal. V Divišově na Benešovsku se hraje okresní přebor a byl z toho poprask. Přišla se podívat skoro celá vesnice.

Když se Vlček rozhodoval, kde obnoví svou kariéru, Divišov byla jasná volba. Právě tady jako žáček začínal s fotbalem. V obci s 1500 obyvateli to pojali ve velkém, i se všemi oficialitami. "Po tom roce je to můj první mistrovský zápas a jestli jsem se byl třikrát proběhnout za ten rok, tak to je moc," řekl Vlček.

 

Vlčkovo vystoupení v divišovském dresu si nechal ujít málokdo a tribuna praskala ve švech. Slavný fotbalista brzy poznal, že okres, to není fotbal, ale spíš kopaná. Třeba pan rozhodčí. Zápas sice řídil znamenitě, ale tohle bříško byste u ligových sudích nenašli. Z ligy byl zvyklý i na trochu jiný terén, kvůli němuž přišel o jistý gól.

 

"Tam před tou brankou je hodně bahna, tak jsme se tam srazili a nedotlačil jsem se to tam," popsal Vlček. Ale zase dopadl lépe, než jeho soupeř z Neveklova, který se v bahně málem utopil. Divišov brzy prohrával, ale po chybě hostujícího brankáře se mu podařilo srovnat. Pak přišel kiks i na straně divišovského gólmana. A další chyba - tentokrát na druhé straně a gól. Fotbal to byl zajímavý, ale ne všechny to bavilo.

 

Do šaten se šlo za stavu 2:2 a v té divišovské bylo pořádně dusno. Jenže bouřka v kabině nepomohla a Divišov nakonec prohrál 2:3 gólem ze závěru zápasu. Teprve druhá porážka v sezoně přišla i přes to, že Divišov byl výrazně aktivnější.
 

Nova.cz