Aktualizováno 7.8. 2012 14:00
nečekaný kolaps?

Vypustili basketbalisté Španělska zápas? Prohráli a vyhnou se USA

Nenarazit na Dream Team... Povedlo se. Fanoušci basketbalu spekulují o taktice španělského basketbalového týmu v duelu s Brazílií. Vypustili Pau Gasol a spol. poslední zápas ve skupině? Po kolapsu v poslední čtvrtině se v semifinále vyhnou týmu USA.

Španělští basketbalisté prohráli ve svém posledním utkání základní skupiny s Brazílií 82:88 a obsadili třetí příčku. Vlastně si ale oddechli. V play off se vyhnou americkému Dream Teamu a pokud proti výběru USA nastoupí, tak až ve finále.

Španělé jsou přitom považováni za nejlepší evropský tým a na poslední olympiádě hráli finále. Proč takový kolaps v závěru zápasu? To je hlavní téma basketbalových fandů na sociálních sítích. Pau Gasol a spol. prohráli poslední čtvrtinu o 15 bodů a celý zápas 82:88. Byl to záměr?

„Prosím vás, opravdu nechci být nezdvořilý. Ale není to zrovna inteligentní otázka, kterou mi pokládáte,“ vymluvil se španělský trenér Sergio Scariolo na dotěrnou otázku jednoho z novinářů a dal najevo, že se o tématu nechce bavit.

„Nezáleží na tom, kde jsme a proti komu budeme hrát. Čtvrtfinále bude těžké. I Argentina nebo Francie nás mohou porazit, zvlášť když jsme v takovémhle rozpoložení,“ vysvětloval hvězdný Pau Gasol. Popíral, že by jeho tým chtěl prohrát.

"Ten zápas jsme chtěli vyhrát! Nechci o tom spekulovat, vůbec," rozhořčeně mluvil Marc Calderon, který válí v NBA za Toronto Raptors.

Olympijský výbor však už dvakrát nečekaně rozřešil spekulativní výkony sportovců na londýnském sportovním svátku. Za vypuštěné zápasy byly vyloučeny z Londýna čtyři deblové páry badmintonistek, které kalkulovaly s možnostmi hrát proti papírově slabším soupeřům.

Přísní byli komisaři na mílaře Taoufika Makhloufiho. Toho zapomněla alžírská výprava odhlásit z běhu na 800 metrů. Makhloufi závod vypustil, protože se chtěl soustředit na svou oblíbenou patnáctistovku. Jenž nemilosrdný trest za to, že se nesnažil, poslal Alžířana domů.

Posvítí si jury, která bdí nad fair-play, i na španělské basketbalisty?