Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2012 10:39
ANKETA DEVÁTÁ MEDAILE NA CESTĚ

Víťa Veselý dnes háže o zlato. Napodobí fenomenální Báru?

Vítězslav Veselý
Zdroj: Getty Images
Vítězslav Veselý - největší favorit olympijského finále oštěpařů

Oštěpař Vítězslav Veselý dnes může napodobit svou zlatou kolegyni Barboru Špotákovou. Šanci má a velkou.

Medailové žně českých sportovců na olympiádě v Londýně mohou pokračovat i dnes. A pokud půjde všechno tak jak má, tak by se naše sbírka cenných kovů mohla rozrůst o třetí zlato.
 

Ve finále oštěpařské soutěže totiž háže Vítězslav Veselý, který je v podobné pozici jako před ním Barbora Špotáková, tedy v roli největšího favorita soutěže. Hodem dlouhým 88,34 metrů vyhrál stejně suverénně jako Špotáková kvalifikaci.
 

Anketa

Kolikátý skončí podle vás Vítězslav Veselý?

Hlasovalo 413 lidí.

V případě Veselého se navíc jednalo o osobní rekord a nejlepší výkon roku. Zdá se, že evropský šampion vyladil formu báječným způsobem.
 

I když jeho největším soupeřem bude nejspíš on sám, tak přesto ve startovní listině figuruje několik jmen, na která si bude muset svěřenec Jana Železného dávat pozor.
 

Nemá sice nejlepší sezonu a stěžuje si na zdravotní problémy, ale přesto budí dvojnásobný olympijský vítěz Nor Thorkildsen respekt. Medaili bude chtít také Ukrajinec Pjatnycja, který Veselého předstihl na Diamantové lize v Paříži.
 

Je potřeba ale znovu zopakovat, že nejžhavějším kandidátem na zlato je jednoznačně Veselý. Podle bookmakerů je dokonce větším favoritem než byla Barbora Špotáková.
 

Na rozdíl od své kolegyně ale stojí nenápadný atlet vždy trochu stranou, takže nemusí čelit takovému tlaku. I to by mu mohlo pomoci na cestě za vytouženou plackou.  

TN.cz