Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2012 14:08
POVĚSILA RAKETU NA HŘEBÍK

Ponížili mě, řekla Číňanka vyloučená z OH a sekla s badmintonem

Ju Jang - vyloučená badmintonistka
Zdroj: isifa.com

Je jí teprve 26 let, přesto kvůli skandálu na olympijských hrách, ze kterých byla vyloučena, ukončila kariéru. Rozloučila se tak se sportem, který tolik miluje. Řeč je o čínské badmintonistce Jü Jang.

Číňanka Jü Jang a dalších sedm badmintonistek bylo z olympijského turnaje vyloučeno poté, co v závěrečných skupinách taktizovaly a nechtěly vyhrát. Případné vítězství by totiž znamenalo těžší los v další části turnaje.
 


Za toto nesportovní chování, kdy porušily pravidlo hovořící o maximálním nasazení a snaze zvítězit, byly Badmintonovou federací vyloučeny.
 

Jü Jang byla z rozhodnutí federace rozčarovaná a ve svých 26 letech ukončila kariéru. "Sbohem badmintone. Mám tě tolik ráda. Sbohem federace. Tohle byla má poslední soutěž, ve které jsem startovala,“ napsala na svůj blog, kde mluvila i o tom, že na olympiádu čtyři roky tvrdě dřela a rozhodnutí Světové badmintonové federace ji zničilo sen. Navíc se kvůli celému procesu cítí poníženě.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jü Jang na turnaji hrála ve dvojici s Weng Siao-li a v turnaji byly jako úřadující mistryně světa favoritkami. I přesto byly spolu se čtyřmi Korejkami a párem z Indonésie vyloučeny. Čínské úřady po hráčkách požadují omluvu za ostudu, kterou své zemi tímto přístupem způsobily.

jpz TN.cz