Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2012 19:34
To jsou prázdniny

Dívky z Mutěnic vyhrály Coca-Cola Školský pohár a byly na olympiádě

Vítězky Coca Cola Školského poháru na olympiádě
Zdroj: TN.cz

Když na začátku června vyhrály žačky základní školy z Mutěnic Coca-Cola Školský pohár, začaly se těšit na prázdniny. Věděly totiž, že nebudou jen tak obyčejné. Dívky se po triumfu dozvěděly, že je čeká cesta na olympijské hry do Londýna.

Je to až neuvěřitelné. Holky z obce Mutěnice, která má necelé 4 tisíce obyvatel, porazily v Coca-Cola Školském poháru zbytek republiky a mohly začít balit do Londýna. Výlet děvčatům záviděli i tatínkové.
 


 

Nadějné sportovkyně se totiž podívaly na finálový zápas ženského fotbalu mezi USA a Japonskem. Navíc se hrálo ve Wembley. „ Super, paráda, to je nádhera,“ rozplývala se děvčata. Jakoby nemohla uvěřit, že se najednou ocitla na jednom z nejmodernějších stadionů na světě.

117

GALERIE: Vítězky Coca Cola Školského poháru na OH

Zdroj: TN.cz

Vítězky Coca Cola Školského poháru na olympiádě - 6

Hodnocení:

"Mutěnicééé, Mutěnicééé, nejlepší jsou v republicééé,“ dala o sobě děvčata nahlas vědět ještě před stadionem. Přitom nechybělo mnoho a místo holek z Moravy mohl být v Londýně někdo jiný. „Vzpomeňte si na semifinále na ty penalty,“ připomněl dívkám klíčový okamžik finálového turnaje ještě v letadle jejich trenér. Právě semifinálový zápas vyhrály žačky z obce, která se nachází v okrese Hodonín, až po penaltovém rozstřelu. Pak zvládly i finále a odměnou jim bylo právě finálové utkání v ženském fotbale na olympijském turnaji.
 

„Vyhraje Amerika,“ měla jasno většina dívek a skutečně se tak stalo. Výhru USA nad Japonkami 2:1 sledovalo ve Wembley 80 tisíc lidí. Byla to okouzlující atmosféra. Ještě před pár dny hltaly dívky olympiádu v televizi, teď byly přímo u toho. Až se v novém školním roce budou talentované fotbalistky vracet do lavic, jistě se budou chlubit svým spolužákům, že byly v Londýně na olympijských hrách.
 

Jedinečnou atmosféru mohly zažít díky vítězství na Coca-Cola Školském poháru 2012. Jedenáctý ročník startuje už na podzim. Více na www.skolskypohar.cz.

TN.cz