Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2012 20:06
GALERIE vstoupil do historie

Paralympionik Ježek má další zlato. Stal se nejúspěšnějším cyklistou všech dob

Jiří Ježek
Zdroj: isifa.com
Jiří Ježek

Jiří Ježek je opět zlatý. Na paralympiádě v Londýně vyhrál silniční časovku na 24 kilometrů a po šestém triumfu pod pěti kruhy se stal nejúspěšnějším cyklistou historie paralympiád.

Ježek už v Londýně vybojoval stříbro na dráze ve stíhačce, když nad jeho síly byl Rumun Carol-Eduard Novak. O tři dny později si ale český reprezentant spravil chuť. Trať dlouhou 24 kilometrů zvládl za necelých 33 minut a opět se mohl smát.


Triumf českých cyklistů dovršil třetí příčkou Jiří Bouška.Jiří Ježek už má na svém kontě z paralympijských her v Aténách 2004, Pekingu 2008 a nyní z Londýna 2012 celkem 6 zlatých, 5 stříbrných a jednu bronzovou. A sbírka může být ještě větší. Už ve čtvrtek nastoupí do silničního závodu jednotlivců.

110

GALERIE: České medaile na paralympiádě

Zdroj: isifa.com

České medaile na paralympiádě - 1

Hodnocení: 

Čeští paralympionici mají na svém kontě už 10 cenných kovů. Vedle zlata a stříbra Jiřího Ježka uspělo i dalších sedm sportovců. Stříbro získal David Drahonínský v lukostřelbě, Rostislav Pohlmann v hodu diskem, Radim Běleš v hodu kuželkou a cyklistka Tereza Diepoldová. Bronz má Eva Berná ve vrhu koulí, cyklista Jiří Bouška a plavec Jan Povýšil.
 

ft TN.cz