Aktualizováno 27.2. 2015 16:02
borec kouzelný moment

FRAJEŘINA Z NHL! Ale proč ten úžasný gól neplatil?

Zdroj: NHL media

Běžela poklidná pasáž druhé třetiny mezi celky Columbusu a Montrealu, když si domácí Mark Letestu na modré čáře v elegantním stylu obhodil o mantinel protihráče a připravil akci pro Jordana Leopolda.

Ten se rozhodl přihrát před branku Corey Troppovi, jenž do protipohybu brankáře Price plánoval snížit na 2:3.

 

Jenže kanadský brankář ve službách Montrealu dokázal položenou vyrážečkou puk nadzvednout a ten po kuriózním obloučku skončil nejdříve na břevně a poté se rozhodl usadit v síti na horní brankové konstrukci.

 

Tropp se v tu chvíli nevzdal a i v obležení dvou hráčů začal akci dohrávat. Jeden z nich ho nejdříve postrčením poslal na led, jenže pětadvacetiletý rodák z Michiganu i v sedě svou čepelí dokázal puk ze síťky vydolovat a následně v baseballovém stylu černý nesmysl uklidil do branky.

 

Finálový moment celé akce ovšem přišel těsně po odpískání, pro které se sudí rozhodl vzhledem k zastavení puku na brankové konstrukci.

 

Nutno podotknout, že kdyby rozhodčí hru nezastavil, o spornosti gólu by stále rozhodovala hokejka sedícího Troppa. Nic to ale nemění na skutečnosti, že se jednalo o nevídanou hokejovou parádu.

 

TN.cz