Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 5. 2014
odchod legendy

Šatan končí! Kapitán mistrů světa z roku 2002 je po posledním turnaji smutný

Miroslav Šatan
Zdroj: isifa.com
Miroslav Šatan

Hokejový útočník Miroslav Šatan v 39 letech ukončil aktivní kariéru. Kapitán slovenské reprezentace na mistrovství světa v Minsku po dnešním zápase proti Dánsku oznámil, že končí.

Šatan se podílel na všech úspěších Slovenska v samostatné historii včetně zisku světového titulu v roce 2002.


"Už v průběhu sezony jsem řekl, že je to poslední sezona. Nic se na tom nezměnilo. Byl to můj poslední zápas, někdy to skončit muselo," uvedl Šatan pro RTVS po výhře Slovenska nad Dánskem 4:3.


Tým vedený českým trenérem Vladimírem Vůjtkem obsadil v základní skupině A páté místo. O šanci postoupit do čtvrtfinále přišel již před tímto duelem.


"Přijeli jsme sem s mladým týmem. Mohou nás mrzet body, které jsme ztratili v zápase s Francií, kdy jsme dostali tři rychlé góly, a poslední dvě a půl minuty v zápase s českým týmem," řekl Šatan k zápasům na MS.


Rodák z Topolčan byl třikrát vyhlášen nejlepším hokejistou Slovenska, z MS si vedle titulu z roku 2002 odvezl i dvě stříbra (2000 a 2012) a bronz (2003). V zámořské NHL odehrál včetně play off více než 1100 zápasů a v roce 2009 se radoval ze zisku Stanleyova poháru v dresu Pittsburghu. Poslední tři sezony hrál za Slovan Bratislava.

ram, čtk TN.cz