Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2014
další posila

Malkin nám nemůže ublížit, říkají Rusové. Hvězda z NHL tak míří na MS

Jevgenij Malkin
Zdroj: isifa.com
Jevgenij Malkin

Hokejisty Ruska na mistrovství světa v Minsku posílí útočník Jevgenij Malkin. Forvard, pro kterého po vyřazení Pittsburghu skončila sezona v NHL, by měl do Běloruska přiletět v sobotu.

"Žeňa prošel lékařskou kontrolou a je v pořádku. Pozítří přiletí do Minsku," řekl hráčův agent Gennadij Ušakov deníku R-Sport. "Otázkou je, kdy nastoupí. To se ale domluví sám s trenéry přímo na místě," podotkl Ušakov. Malkin je podle něj po náročné sezoně unavený, ale připravený hrát.


Rodák z Magnitogorsku startoval na čtyřech světových šampionátech a třech olympijských hrách. V roce 2012 se radoval ze zisku zlatých medailí a zároveň byl vyhlášen nejlepším útočníkem i nejužitečnějším hráčem turnaje.


Rusko na MS vyhrálo všechny čtyři zápasy a jako jediný tým je stoprocentní. V týmu se Malkin potká s další hvězdou ruského hokeje Alexandrem Ovečkinem.


"Hráč, jako je on, nám nemůže ublížit. Jevgenij je jedním z nejlepších hráčů na světě v kolektivním i individuálním smyslu," uvedl Ovečkin ještě předtím, než byl Malkinův start potvrzen.

ram, čtk TN.cz