ČEŠI ZASE BEZ PLACKY

Zlatou přilbu vyhrál Walasek, Aleš Dryml skončil těsně pod stupni vítězů

Zlatá přilba 2012. Ilustrační foto
Zdroj: Oficiální zdroj

Polský jezdec Grzegorz Walasek vyhrál plochodrážní Zlatou přilbu. Nejlepšího českého výsledku za poslední roky dosáhl Aleš Dryml, který se probil až do finále, kde skončil čtvrtý.

Hodně dlouho čekali čeští fanoušci na to, že uvidí domácího závodníka ve finále Zlaté přilby. O postavení na stupních vítězů bojoval poprvé od roku 2005 Aleš Dryml, který potvrdil letošní formu.

Na začátku finále ulil start Australan Schlein. Přetrhl pásku a závod pro něj skončil. Napodruhé už to ale vyšlo, mistrovi Evropy Drymlovi ale nejela motorka a dojel až čtvrtý. Z bramborové medaile byl hodně rozladěný.

"Musím se podívat na motorku, jestli tam něco neodešlo. Byla úplně mrtvá. Moc spokojený nejsem," lamentoval Dryml po finále.

Letošní zlatá přilba se stěhuje do Polska, na hlavu si ji nasadil Grzegorz Walasek. Ve finálové jízdě byl nejrychlejší.

Česi už cenou trofej nezískali šestnáct let. V roce 1996 vyhrál Zlatou přilbu naposledy Tomáš Topinka.