Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2011 20:56

Zlatou přilbu si nasadil Polák Rune Holta

PLOCHÁ DRÁHA
Zdroj: Mediafax
PLOCHÁ DRÁHA - archivní foto
Témata:

Vítězem 62. ročníku tradičního závodu Zlatá přilba se stal v Pardubicích Polák Rune Holta. Vůbec nejstarší plochodrážní závod na světě vyhrál polský jezdec Rune Holta podruhé v kariéře a navázal na triumf z roku 2009.

Osmatřicetiletý Holta, rodák z norského Stavangeru, který se stal polským občanem v roce 2002, byl naprostým suverénem nedělního odpoledne na svítkovském plochodrážním areálu. V šesti jízdách pětkrát vyhrál a jen jednou dojel těsně druhý.
 

Účast ve finále si zajistil po dvou vítězstvích v semifinále a třetí jízdu mohl vynechat. Forma Holtovi vydržela i v rozhodujícím klání, kdy bojoval se Švédem Antonio Lindbäckem. Seveřan sice v posledním kole mohutně stahoval náskok, ale Holta své vedení urdžel.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Fínále proběhlo bez české účasti, nejlepším domácím závodníkem byl Aleš Dryml na 9. místě.
 

Jezdci podpořili na letošní Zlaté přilbě Australana Leigha Adamse, který slavný závod vyhrál čtyřikrát v letech 1999, 2000, 2001 a 2004. Úspěšný plochodrážník při přípravě na Australskou rally havaroval a ochrnul.
 

Výtěžek z prodeje vest závodníků právě s profilem Adamse bude věnován ve prospěch Adamsovy léčby. Australan se v současné době pohybuje pouze na invalidním vozíku.
 

Výsledky 62. Zlaté přilby (PARDUBICE)
Finále:
1. Holta (Pol.), 2. Lindbäck (Švéd.), 3. Piotr Pawlicki (Pol.), 4. L. Bjerre (Dán.), 5. Watt (Austr.), 6. K. Bjerre (Dán.). Malé finále: 7. Andersen (Dán.), 8. Vaculík (SR), 9. A. DRYML, 10. SUCHÁNEK (oba ČR), 11. Przemysl Pawlicki (Pol.), 12. Busch (Něm.).

Mediafax