Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2013 18:16
LÉTALY MOTORKY I JEZDCI

VIDEO: Děsivá nehoda na ploché dráze. Exmistr světa si zlomil ruku

Nehoda na ploché dráze
Zdroj: YouTube.com
Témata:

Exmistr světa na ploché dráze Nicki Pedersen si v sobotní Grand Prix Švédska zlomil ruku, je proto nejistý jeho start v příštím závodě, který bude hostit Praha. Dánský jezdec se v Göteborgu zranil při těžkém pádu v semifinále po kolizi s Britem Taiem Woffindenem.

I se zraněnou levou rukou potom nastoupil Pedersen do opakované jízdy a dokázal z ní postoupit ze druhého místa do finále, ve kterém pak dojel třetí. Po obou jízdách viditelně trpěl bolestí a následné vyšetření a rentgen v göteborské nemocnici ukázaly, že světový šampion z let 2003, 2007 a 2009 má zlomené předloktí.
 

Podívejte se na VIDEO z nehody.
 

"Vypadá to, že budu čtyři týdny mimo," uvedl na Twitteru Pedersen, což by znamenalo, že nestihne 18. května na Markétě Grand Prix České republiky. Už na stadionu Ullevi ale dokázal, že plochodrážní jezdci dokážou bolest překonat. "Ty dvě jízdy byly těžké, ale někdy člověk musí závodit přes bolest," dodal Pedersen.
 

Po třech závodech velmi vyrovnaného seriálu GP je pátý s pouze šestibodovou ztrátou na vedoucího Tomasze Golloba z Polska. O bod před ním je Woffinden, o další tři více mají Emil Sajfutdinov z Ruska, který letos vyhrál v Bydhošti a Göteborgu, a Jaroslaw Hampel z Polska, jenž ovládl zahajovací závod na Novém Zélandu. V Göteborgu porazil Pedersena vedle Sajfutdinova ještě úřadující šampion Chris Holder z Austrálie, který je v celkové klasifikaci jen o bod za Dánem.
 

ČTK / jpz TN.cz